PDA

View Full Version : Oko občana

Oko občana
05-01-2014, 00:15
Ahoj,
som tu na to, aby som monitorovalo súčasný stav v meste. Budem poukazovať na neporiadok, rozkopávky, zlé chodníky, správanie úradníkov, občanov.
Chcem, aby sme tu žili slušne a dôstojne.
Nebudem len poukazovať na nedostatky, pokúsim sa navrhovať riešenia.

Tvoje Oko občana

siska
05-01-2014, 14:49
Prajem Ti/Vám/ ostrý zrak, slnečné počasie,dobrý zvuk.
Ja som si všimol strááášššne veľa zaprataného verejného priestranstva.
Jedná sa o rôzne reklamy kaviarní vo forme stojanov na chodníkoch(obchádzam ich po tráve a blate), reklamy Almazia,Nike na križovatkách (nevidím do križovatky), zaparkované vraky na Moravskej ulici, nemám kde zaparkovať, obchádzam trhovisko kvetinárstva na Levickej ulici a zaparkované auto pred Lumarom po ceste 1.triedy aj s kočíkom, auto vykladá tovar pre kvetinárstvom a stojí na prechode pre chodcov pri bývalej detskej poliklinike.
Obchádzam mojich poberateľov odvodov, ktorí sa rozhodli obedovať na chodníku pred večierkou.
Pokračovanie nabudúce

Oko občana
05-01-2014, 16:09
OK, tak budeme spolupracovať? Nastavme ľuďom zrkadlo, možno tu o rok bude krajšie a lepšie.

Šťastný nový rok...

Pavel Uhrecký
05-01-2014, 19:55
Mám úprimnú radosť a pripájam sa k zdravici " Dobrý zrak ! "
Treba veriť, že "karavána" pri väčšom štekote či vrčaní sa predsa začne možno aspoň obzerať, keby sa hneď aj nezastavila.Verím, že "Oko občana" je aj dostatočne erudované o kompetenciách samosprávy, keď chce navrhovať aj riešenia.Trošku ma mrzí, že je anonymné, ale podstatné bude jeho dobrý zrak a návrhy.Možno zobudí zo spánku aj ďalších občanov ktorí pochopili, že v demokracii a zvlášť v samospráve je nevyhnutná ich občianska angažovanosť pri správe svojho mesta čo koniec koncov vyplýva aj zo zákona o obecnom zriadení.
Teším sa a želám, aby počiatočné nadšenie vydržalo aj v prípade, že na na druhej strane budú oči slepé a uši hluché.Zodpovednosť a občiansku statočnosť potrebujeme všetci nielen v našom meste, ale na celom Slovensku. V opačnom prípade si z nás občanov daňových poplatníkov budú robiť oligarchovia a politické strany čo budú sami chcieť a potrebovať nás len na voľby.
Dúfam, že ešte nie je neskoro.

Oko občana
06-01-2014, 10:24
Pán Uhrecký,
napísal som, že sa POKÚSIM navrhovať riešenia, na to nepotrebujem asi poznať všetky zákony. Na to sú tu iní.
Ak budem bojovať len sám na tomto poli, bude účinok menší, ako keď sa aktívne zapoja viacerí.
Nechcem poukazovať len na prešľapy mesta, ale aj nás, občanov. A tých je strašne veľa.
Moje príspevky by mali mať formu obrazového zachytenia istých situácií, vrátane tých, kde si sami občania znepríjemňujú život.
Moje príspevky nie sú zamerané proti mestu, ale proti spôsobu života v ňom. Myslím tým intoleranciu, vzťah k poriadku, resp. neporiadok, nerešpektovanie zásad slušného spolužitia medzi občanmi, ale samozrejme aj nedostatky vyplývajúce z práce mesta a jeho orgánov - VEPOS, Mestská polícia... Postupne si fotím, čo mi vadí a budem to zverejňovať.
Nechcem znevažovať ľudí a inštitúcie, ale všetci vidíme, že je čo zlepšovať.

peterM
06-01-2014, 17:37
Nie je absurdné, keď obyvatelia platia dane a ešte si sami musia fotiť, kontrolovať a často aj sami opravovať veci v správe mesta? A na čo si teda platíme dane? Ak mesto nemá peniaze na opravu smetných košov, ihrísk, rozhlasu, chodníkov, tak prečo nezníži odmeny pre primátora, nezníži jeho nehorázny repre fond? Ryba smrdí od hlavy a ak sa nezačne šetriť od primátora, nikdy tu poriadok nebude, len korupcia.

siska
06-01-2014, 19:12
Nie je absurdné, keď obyvatelia platia dane a ešte si sami musia fotiť, kontrolovať a často aj sami opravovať veci v správe mesta? A na čo si teda platíme dane? Ak mesto nemá peniaze na opravu smetných košov, ihrísk, rozhlasu, chodníkov, tak prečo nezníži odmeny pre primátora, nezníži jeho nehorázny repre fond? Ryba smrdí od hlavy a ak sa nezačne šetriť od primátora, nikdy tu poriadok nebude, len korupcia.
Áno je to absurdné aby občan niečo strážil, ale inak to asi nejde. Samoľúbý pán primátor sa s hrdosťou premáva po Čerešňovom námestí,ale toto je POTEMKINOVA DEDINA!!!!, za jej plátnom vládne tvrdá realita nedostatku a nespravodlivosti v deľbe financí pre jednotlivé miestne časti.
Budem len pri okraji centra, cca450m od ukážkového námestia, osvetleného prekrásne ozdobného.
Realita pri Sl.sporiteľni od mosta cez potok Širočina po zákrutu pri pošte- nábytok,je osvetlená mizerne ako krachujúce družstvo jedným neónom, čo je na 150metrový úsek málo.

Oko občana
06-01-2014, 19:56
Možno je to absurdné. Ale už ďalej nemienim ticho znášať ten neporiadok a neschopnosť kompetentných niečo s tým robiť. A nemienim znášať ani intoleranciu občanov voči iným. Ešte sa Vám nestalo, že Vám zablokovali auto? Plačeme, že nie je kde parkovať a nerešpektujeme vodorovné značky na parkovanie? Nadávame na Cigánov, že robia bordel okolo smetiakov? Nuž len sa skúste pozrieť do vnútra tých vybudovaných smetných stanovíšť... A to nehovorím o vytrhaných smetiakoch, špakoch po celom meste atď...
Aj ne dedinách majú pre decká lepšie vybavené voľné plochy pre deti - šmýkačky, preliezky, rôzne domčeky...