PDA

View Full Version : Ján Jamrich - reakcia

Marian Libiak
22-04-2011, 18:19
Chcel by som zareagovať na odchod Ing. Jána Jamricha z postu prednostu mesta Vráble. Dalo by sa reagovať aj jedným slovom - škoda!!! Keďže sme si boli s Janom (prepáč, budem ťa tu oslovovať takto familiárne) pracovne dosť blízky, pociťujem to ako stratu. Pozícia prednostu bola jeho osobou prezentovaná ako pozícia človeka akčného, vždy pripraveného zasiahnuť tam, kde to bolo potrebné, predstavoval však pre mňa aj prednostu, ktorý si vedel s občanom sadnúť, vytvoriť si priestor na vypočutie jeho problémov, či nápadov. Bol, ako prednosta, veľmi priamy. Naša vzájomná komunikácia sa neodohrávala prostredníctvom dvojmesačných intervalov cez interpelácie poslancov na MsZ, bola takmer denná a vedel som, že keď mu zavolám, že v meste je nejaký problém, že nemusím kontrolovať, či bol problém odstránený. Prednosta v jeho osobe pochopil aj potrebu postupnej internetizácie v oblasti komunikácie a elektronického vybavovanie občianskej agendy, škoda, že už nebude ďalej pri tom. To je len veľmi stručná charakteristika teraz už bývalého prednostu mesta Vráble, môjho priateľa Jana Jamricha.
Verím, že jeho nástupkyňa bude pokračovať v ceste, ktorú Jano vydláždil a dávam na tomto mieste verejný prísľub, že jej v tom budem pomáhať.
Janko, držím Ti palce na novom poste a novej pani prednostke želám veľa síl, trpezlivosti a odvahy...