Téma: koronavirus
View Single Post
Starý 11-03-2020, 08:22   #4
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné Pán Macák, "siska".

Krízový štáb zasadá každý deň, sleduje a vyhodnocuje informácie vydávané štátnymi orgánmi najmä Úradom verejného zdravotníctva SR a doteraz prijímal opatrenia dovnútra úradu, ktoré sa občanov dotýkali len okrajovo (hygiena priestorov, dezinfekcia a pod.). Nikto z nás nie je odborníkom na danú tému, my rozhodnutia negenerujeme, riadime sa pokynmi a odporúčaniami kompetentných. Verte, že všetci dotknutí boli o prijatých rozhodnutiach informovaní, bez toho, aby sme mestom šírili neúmernú paniku a hystériu (čím nechcem povedať "ako vy"). VČERA popoludní prijal krízový štáb rozhodnutia, ktoré už ale budú mať (aj keď nie rozhodujúci) vplyv na tých, ktorí budú chcieť navštíviť budovu mestského úradu (stále nejde o škôlky a školy), keďže sa však zasadnutie konalo popoludní, nestihli sme spracovať zápis (kolegyňa na ňom pracuje aj v tejto chvíli), a preto som na webe uviedol, že ho uverejníme dnes. Zároveň som včera na stránke uverejnil dostupné informácie o koronavíruse, pričom už len rešerše známych faktov a ich spracovanie mi trvalo v podstate celý pracovný deň (upozornil som už, že nikto z nás nie je odborník na tému a viaceré fakty uvedené vo webovom priestore som musel overovať z viacerých zdrojov - nebola to celkom jednoduchá práca a tak vám skutočne ďakujem za ocenenie).

Dnes o deviatej sa má krízový štáb opäť stretnúť a verte, že o výsledkoch vás budeme informovať hneď, ako to dokážeme (čo ale v podstate robíme stále). DNES by sa malo hovoriť najmä o tom, čo so škôlkami a školami, ale napríklad i o tom, či nezrušiť neplánované zasadnutie zastupiteľstva, ktoré sa má konať na budúci týždeň. Ďalšie stretnutie sa uskutoční (ak nás situácia nejako nepredbehne) v piatok napoludnie (riešime totiž aj problém s "vysunutým pracoviskom" úradu práce, ktorý budeme vyhodnocovať po dvoch dňoch s úradnými hodinami). Pán Macák, rozhodne, ak by došlo k obmedzovaniu prevádzok materských škôl, Vás neplánujeme informovať prostredníctvom vývesky na dverách ráno pred príchodom do škôlky s dieťaťom! Aj my máme, alebo sme mali decká v škôlkach, vieme, čo je plán B - sme Vaši susedia (čo ste zabudli?).

A, aj keď som úradník, stále som aj človek (a stále som čokyna), a tak mi nedá, aby som nezhodnotil bravúrne zneužitie situácie a nenávistné kopnutie si do poslancov od sisku. Gratulujem! Fakt perlivý výplod mysle unavenej obavami pred koncom sveta, ktorý nás všetkých posunul vpred o niekoľko svetelných rokov, kedy už nebudeme poznať nielen koronu, ale ani vírusy ... To teda bolo k veci, to teda fakt (ne)muselo byť - aj keď proti gustu ... Otázka je, či bičujete tých správnych. Odkiaľ beriete tú bohorovnú istotu, že poslancom je to jedno a že sa o situáciu nezaujímajú?

Naposledy upravil čokyna : 11-03-2020 o 08:29. Dôvod: gramatika
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním