View Single Post
Starý 01-06-2019, 01:43   #12
Pavel Uhrecký
Senior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné

Vážený pane,
dovoľte, aby som vám bližšie ozrejmil, ako to funguje. My občania v tomto prípade občania-vinohradníci ( daňový poplatníci) si založíme občianske združenie "Združenie Vrábeľskych vinohradníkov", "Spolok Ohajskych vinohradníkov". Činnosť týchto združení okrem pestovania viniča a samozrejme výroby vína má v našom meste značný spoločenský význam. Túto skutočnosť som v tejto súvislosti chcel zvýrazniť. Napriek tomu všetkému, napriek spoločenským aktivitám týchto združení a reprezentácii nášho mesta, musia sa vinohradníci obracať so žiadosťami o príspevok na svoju činnosť, ktorého podstatnú časť použijú úplne zbytočne na úpravu ciest. Keby predstavitelia mesta, poslanci a primátor, skutočne chceli pomôcť, tak tieto cesty by už dávno mali byť vo vlastníctve mesta a príspevok ktorý vinohradníci dostanú môžu použiť na svoju činnosť. To by však znamenalo, každoročné navýšenie rozpočtu mesta na správu týchto ciest a veľkorysosť pána primátora či poslancov by už nemala taký význam ako je to v súčasnosti. Je veľmi zaujímavé, že Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieku SR vyzvalo obce a mestá, že im na požiadanie prevedie do majetku bezodplatne cesty, po ktorých vedú cyklotrasy.
Túto informáciu majú predstavitelia Spolku Ohajských vinohradníkov a tiež vedenie nášho mesta pričom hlavná cesta na Ohajských vinohradoch je vyznačená ako cyklotrasa napriek tomu sa nikto so žiadosťou na ministerstvo neobrátil. Myslím, že to všetko čo som tu popísal vôbec nepotrebuje komentár. Ďakujem za pozornosť.

Naposledy upravil Pavel Uhrecký : 01-06-2019 o 01:54.
Pavel Uhrecký je offline   Odpovedať s citovaním