Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Životné prostredie a poriadok v meste

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 08-12-2012, 00:43   #1
Pavel Uhrecký
Senior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné Zimná údržba chodníkov v meste

Máme tu zimu a s ňou prichádzajúce starosti o údržbu a čistenie chodníkov. Mesto má vypracovaný svoj vlastný plán údržby kde sú presne stanovené úseky a trasy, ktoré čistí a zabezpečuje prípadne posypom. Túto údržbu ako i údržbu miestnych komunikácii zabezpečuje Vepos s.r.o. Možno by nebolo zle tento plán nakoľko je aktuálny, zverejniť na úradnej tabuli prípadne v novinách, aby mohol občan objektívne posúdiť, či kontrolovať, čo je nakoniec aj jeho povinnosť ako si mesto plní túto zákonnú povinnosť. Na druhej strane je tu tiež tá istá povinnosť fyzických a právnických osôb vyplývajúca zo Všeobecného záväzného nariadenia mesta ktorej dodržiavanie má kontrolovať hlavne Mestka polícia, ale aj pracovníci mesta a pochopiteľne ani poslanci sa tejto povinnosti nemôžu brániť. Prvý tohoročný sneh a mráz v našom meste vyslal varovný signál. Chodníky pred mnohými predajňami a inými prevádzkami za ktoré zodpovedajú podnikatelia neboli upravené. Pamätám sa na jedno mrazivé nedeľné vlaňajšie ráno keď všetci chodci ktorí išli do kostola po Hlavnej ulici miesto po chodníku museli kráčať po štátnej ceste, ktorá bola opatrená posypom lebo chodník bol pokrytý súvislým ľadom. Pán náčelník MsP a samozrejme pán primátor, verím, že to máte pod kontrolou a nič podobné sa nebude opakovať. Dúfam že podnikatelia majú tiež zmluvy na údržbu úsekov pred svojimi prevádzkami s Vepos-om podpísané???
Pavel Uhrecký je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-12-2012, 19:30   #2
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

c c

Naposledy upravil siska : 28-12-2012 o 01:02.
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-12-2012, 01:49   #3
Pavel Uhrecký
Senior Member

Počiatočné Zimná údržba chodníkov v meste

[QUOná =siska;845]Pán Uhrecký budem oponovať, ako môže podnikateľ majiteľ predajne zabezpečiť v nedeľu a vo sviatok zimnú údržbu pred miestom prevádzky.
Viď priestor Ditturia Levice, prevádzka Hlavná ul. Vráble.
Si myslíte že niekto sem príde omiesť snehovú nádieľku? Nemalo by v takomto prípade supľovať túto službu Mesto Vepos? veď podnikateľ odvádza ročne nemalé poplatky do mestskej kasy?[/quote]

Vážený pane,
ja som nevyslovoval, žiadne svoje úvahy o povinnostiach právnických a fyzických osôb v prípade zimnej údržby chodníkov v našom meste. Pokiaľ si pamätám tak som písal niečo o VZN v ktorom sú tieto povinnosti uvedené. Preto Vám odporúčam, aby ste si ich najskôr prečítal a potom rozvíjal svoje úvahy o tom či je to správne, alebo nie je správne. Všeobecné záväzné nariadenie schvaľuje MsZ a sú záväzné tak ako zákony SR, s tým rozdielom, že platia len na území nášho mesta. Z toho čo píšete je zrejmé, že ste nečítal dôsledne čo som napísal. Uviedol som, že pre zabezpečenie tejto údržby v čase mimo prevádzky t.j. nedele sviatky atd. By si mali túto povinnosť zmluvne zabezpečiť napr. s Vepos s.r.o. Ja som tu zatiaľ neprezentoval žiadnu svoju úvahu. Okrem toho si myslím, že je to v súčasnosti z pohľadu správy mesta a jeho predpisov vyhovujúce. Určite však chýba dôsledná kontrola a prípadná represia voči tým, ktorí to nerešpektujú. Prosím o dôslednosť.
Ďakujem za pochopenie.
Starý 08-01-2013, 17:37   #4
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné

Dnes opäť výdatne sneží a stále nemáme informáciu podľa akých pravidiel sa Vepos pustí do čistenia chodníkov. Zjavne sú v tej smernici chybné pokyny, keď pri minulej kalamite ostalo celé mesto ochromené takmer 24 hodín. O zjazdnosti chodníkov predsa nerozhoduje výška snehu, ale jeho povrch. Ak je raz poľadovica, alebo ľad na snehu, tak je to už dosť dobrý dôvod aby sa to aspoň posypalo.

Preto sa pripájam k žiadosti o zverejnenie smernic na údržbu chodníkov, alebo na link, kde to nájdem.

Ďakujem.
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-01-2013, 01:40   #5
Pavel Uhrecký
Senior Member

Počiatočné

Aj dnes snežilo a večer to na Moravskej ulici vyzeralo ako na klzisku a okrem toho tam na pravej strane smerom na juh (ku kostolu) nesvieti v rade za sebou 7 pouličných lámp. Bol by som rád, keby niekto kompetentný z mesta koho si za to platíme odpovedal, prečo je tomu tak a do kedy tu budeme o tomto probléme ešte musieť písať. Či budeme musieť čakať na ďalšie komunálne voľby ? Dnešný problém nie je ale, až na to svetlo o VEPOSE s.r.o. ale pokiaľ si dobre prečítate VZN mesta č.02/ 2010 o dodržiavaní čistoty a poriadku konkrétne § 6 a § 7 tak ste v tom všetci páni a dámy, začínajúc MsP, pracovníkmi MsÚ, poslancami MsZ a končiac hlavným kontrolórom mesta. Tak je to uvedené v § 7 odst.4 vo VZN kde sú uvedené konkrétne organy mesta zodpovedné za vykonávanie kontroly. Keď si budete vzájomne schvaľovať odmeny tak si to pred tým prečítajte. Prosím nezabudnite ani na pracovníkov stavebného úradu, nech sa idú tiež trochu pošmýkať po tej novej zámkovej dlažbe hlavne tí, čo nedávno pri jej ukladaní vykonávali stavebný dozor. Ten vlnovitý terén je ideálny práve na šmýkanie. Prípadne nech si vyfotografujú zamrznutý malý Studenovodský vodopád vytvorený tečúcou vodou z dažďového zvodu priamo na chodník. Je to budova oproti potravinám CBA. No takých prípadov je nielen na tejto ulici oveľa viac, ale sú aj na iných uliciach. Pri pohybe po mestkých chodníkoch treba byť ostražitý v každom ročnom období. Chcem veriť, že nebudeme musieť skutočne čakať na zlepšenie až do budúcich volieb. Ďakujem.
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 14:53.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..