Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 14-09-2012, 13:32   #1
palob
Junior Member

Registrovaný od: Sep 2012
Počiatočné psie vykaly

Dobrý deň chcel by som upozorniť a zároveň poprosiť majiteľov psov okolo bytovky 1134 aby odpratávali psie výkaly po svojich psoch. Ako sa môžu naše deti hrať v okolí piesku a chodiť po tráve, keď je tam plno psích výkalov. Prosím aj spoluobčanov, aby si všímali takýchto psíčkarov a upozornili ich, pretože inak sa tento problém nikdy nevyrieši a psíčkarov čím ďalej tým viac pribúda. Tým zodpovedným česť..

Naposledy upravil palob : 14-09-2012 o 15:20.
palob je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-09-2012, 14:31   #2
peter macak
Member

Registrovaný od: Jun 2011
Počiatočné

toto samozrejme nie je problem len okolo bytovky 1134, ale prakticky v celom meste. a upozornovanie od obycajnych okoloiducich je minimalne v 9 z 10 pripadov uplne bez efektu. psickari musia byt nejako motivovany k tomu aby po svojich milacikoch upratali. no a najlepsia motivacia je stale este financna - spoliehat sa na ich vlastne svedomie zjavne nestaci.

co by podla mna mohlo sucasny stav aspon trosku zlepsit je, ak by sa na tento problem viac zamerala MSP. (pomohlo by ak by sa vo vecernych hodinach ked psickari vo velkom vychadzaju von prechadzali po sidliskach pesi - z auta tieto priestupky odhalia len tazko). zistene priestupky okamzite trestat pokutou (ziadne upozornenia, dohovarania, napomenutia atd. - hned €) po par dnoch by sa po meste roznieslo ze za neupratanie exkrementov mozu prist psickari skutocne o peniaze a verim tomu ze by si na tom upratani uz nasledne dali zalezat viac. na podporenie tohto efektu by sa nasledne mohol vo vrabelskych novinach uverejnit aj clanok so strucnymi faktami - MSP za posledny mesiac udelila psickarom 20 blokovych pokut, spolu sa vyzbieralo 400€, peniaze sa pouziju na opravu smetnych nadob na exkrementy, atd

neviem, mozno sa nejake pokuty psickarom udeluju aj v sucasnosti, ale ja osobne som zatial o ziadnej nepocul... zrejme ich teda nebude dostatok na to aby mali psickari pocit ze im nieco (pokuta) aj realne hrozi, cim sa ten odstrasujuci efekt znizuje... je to smutne, ale v dnesnej dobe uz ludi od pachania priestupkov odradi asi len dostatocny strach z mozneho trestu, ktory v tomto pripade zjavne chyba. to podla mna treba zmenit - ci uz vacsim vyberom pokut, alebo vacsou informovanostou o uz udelenych pokutach
peter macak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-10-2012, 10:09   #3
Stanislav zo Žitavy
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné

Zdravím všetkých.
Veľmi pekný článok p.,,peter macak,,. Máte úplnú pravdu, je to problém celého mesta. Aj u nás na Žitave je to čím ďalej horšie. Pred časom som sa snažil o podobnú aktivitu ako vy (kolónka ,,Poriadok v meste,, ), no efekt to u nás nemalo. Aj MsP-ii som sa pýtal koľko pokút vyzbierala za takéto priestupky, no odpoveď neprišla. Hlavne, že sa všetci sťažujú, že mesto nemá peniaze na označenie miest zo zákazom venčenia psov (okolie obytných domov, detských ihrísk, ... ). Podla mňa sponzorov (rozumej bezohladných, nezodpovedných majiteľov psov) je plné mesto, treba sa len poprechádzať medzi ob. domami a peňazí bude dosť aj na koše na výkaly, aj na tabule, ...
Držím nám palce, lebo problém rapídne narastá a nič sa s tým nerobí.
Na Slovensku je to tak zo všetkým. Ľudia sa proste nesťažujú, keď budú mať kompetentný (zodpovedný) na stole veľkú kopu sťažností, tak sa s tým budú musieť zaoberať. Aj to sú voliči.
Kedy sa to začne riešiť ???

Ďakujem a pekný deň.
Stanislav zo Žitavy je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 02-11-2012, 21:25   #4
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné Oznam pre psÍČkarov

C c

Naposledy upravil siska : 27-12-2012 o 23:50.
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-11-2012, 14:29   #5
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné

Siska čo tak si naštudovať VZN a zákony? Náhubok nieje povinný vôbec s výnimkou špeciálne označených psov, ktorých určí úrad, alebo ktorí už mali konflikt. A vôdzka je povinná len v zóne, ktorá sa spomína vo VZN o chove zvierat. Sú aj zóny na voľný výbeh, kde vôdzka povinná nieje.
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-11-2012, 19:16   #6
jozeF
Member

Registrovaný od: Sep 2011
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal peterM Zobraz príspevok
Siska čo tak si naštudovať VZN a zákony? Náhubok nieje povinný vôbec s výnimkou špeciálne označených psov, ktorých určí úrad, alebo ktorí už mali konflikt. A vôdzka je povinná len v zóne, ktorá sa spomína vo VZN o chove zvierat. Sú aj zóny na voľný výbeh, kde vôdzka povinná nieje.
Pan peterM ked uz tak poznate vzn bude dobre ak si nastudujete aj to ze po svojom psovi treba poupratovat. Napriek tomu vas tu na Lukach vidim namiesto sacku pobehovat s fotakom! Takze nielen upozornovat na nedostaky ale treba zacat od seba. Najblizsie ten fotak pouzijem ja na vas a poslem to rovno na MsP.
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-11-2012, 21:39   #7
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

c c

Naposledy upravil siska : 27-12-2012 o 23:51.
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-11-2012, 22:14   #8
peterM
Senior Member

Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal jozeF Zobraz príspevok
Pan peterM ked uz tak poznate vzn bude dobre ak si nastudujete aj to ze po svojom psovi treba poupratovat. Napriek tomu vas tu na Lukach vidim namiesto sacku pobehovat s fotakom! Takze nielen upozornovat na nedostaky ale treba zacat od seba. Najblizsie ten fotak pouzijem ja na vas a poslem to rovno na MsP.
Ale ale, jozeF a kedy ste ma videli bez sáčku? Nech sa páči kľudne ma môžete fotiť od rána do večera. Ja mám, na rozdiel od vás, svedomie čisté.

Skúste teda fotiť psíčkarov, držím palce. Aspoň uvidíte aký nezmysel je žiadať od MSP dokumentovanie takýchto priestupkov.
Starý 03-11-2012, 23:09   #9
peterM
Senior Member

Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal siska Zobraz príspevok
vážený pán peterM, čo tak pes bez vodítka v strede sídliska Lúky, bez náhubku napadol iného psa na vodítku, s majjiteľkou, ktorá má vždy vrecko na výkaly pri sebe. Určite by som aj Vám dal jednu výchovnú!
mám len 1,9m a tak stodesať kilo živej váhy, niečo som už prežil ,tak určite by som Vás poučil.
Nabudúce napíšte rovno, ako a kde sa to stalo a môžme sa vyhnúť takto trápnym príspevkom.
Starý 07-11-2012, 10:34   #10
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné Pán JozeF,

prepáčte, že sa miešam do Vašej diskusie, ale .. nedá mi. Myslím, že čo sa týka petraM, netrafili ste. Niekoľkokrát som bol svedkom toho, že to, čo jeho pes nechal na trávniku, pozbieral do sáčku (čo je pravda, je pravda). Netvrdím, že ste nemohli vidieť niečo, o čom (dosť hmlisto) píšete (stane sa), ak to ale bolo tak, myslím, že môžem potvrdiť, že šlo skôr o výnimku, ako pravidlo. Ešte raz sa ospravedlňujem, že som sa zamiešal ...
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 08:40.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2021, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..