Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Činnosť MsÚ

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 28-01-2013, 15:29   #51
Luboss
Member

Registrovaný od: Oct 2012
Počiatočné Podujatia

Aby som len nekritizoval... chcem pochvalit propagaciu akcie Vrabelskej zabijacky. Vcas propagovane na internete, vysiaci banner na budove mestskeho uradu atd. Skvele, verim, ze podobne budu propagovane aj dalsie akcie. K obsahu sa vyjadrovat akcie Vrabelska zabijacka nebudem, nie som cielova skupina. Mozno by bolo fajn sa trochu inspirovat Klobaskovym festivalom v Novych Zamkoch, ale je to na dlhsiu debatu.
Luboss je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-02-2013, 00:16   #52
jozok
Member

Registrovaný od: Nov 2011
Počiatočné

Mohol by mi niekto kompetentní vysvetliť faktúru č. 301300004 predmet faktúry AVG Antivírus BE 2012 - 70 licencií. Celková cena 1 500,00 EUR. Pri rozpočte, kde bola táto položka v sume 3000e som sem vložil príspevok nech sa nainštaluje Microsoft Security Essentials, ktorý je zadarmo a tak isto kvalitný. Na jednej strane sa tu píše, že sa bude šetriť viacej prostriedkov a na druhej strane sa absolútne zbytočne vynakladajú. To je ešte len začiatok roka. Tak sa nechám prekvapiť čo bude ďalej. Tak isto aj už spomínané faktúry Veposu aký má vlastne predmetná firma zisk, obrat, náklady, straty?? Sa mi zdá, že v minulom roku to bolo niečo okolo 270e zisk. Teraz viem zodpovedne prehlásiť, že nikoho kompetentného nezaujíma čo si tu ľudia myslia a aj ako reagujú na tomto fóre. Preto sa prikláňam k príspevku, ktorý dal Pavel Uhrecký "Je čas uvažovať o zmene". Pekný deň
jozok je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 09-02-2013, 10:16   #53
Marian Libiak
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Počiatočné

Jozef,
neverím bezplatným produktom. Microsoft Security Essentials môže byť dobrý pre použitie na domácom PC, a to je aj jeho úloha. Úrad musí mať zabezpečenú ochranu svojich dát na nepomerne vyššej úrovni, nakoľko databázy obsahujú aj osobné a strategické údaje. Tá cena nie je až taká vysoká, tam by som problém nevidel. Ja ani doma nepoužívam bezplatné produkty na ochranu svojho PC. Neodvážim sa...
Ale vďaka za záujem, každý názor sa cení a má v sebe niečo...
Marian Libiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-02-2013, 13:39   #54
jozok
Member

Počiatočné pan libiak

Pán Libiak. Takže vy razíte názor, že všetko čo nie je bezplatne je lepšie a zadarmo je zle? V PC a okolí nich sa vyznam preto som aj zareagoval a svedčí o tom aj moje štúdium informatiky na VS. Na ochranu akých údajov? Môžu mať akýkoľvek antivíroví program keď si užívatelia PC nebudú čítať nevyžiadanú poštu, otvárať neoverené www stránky počas pracovného času. Microsoft Security Essentials produkuje firma Microsoft pre ochranu svojich operačných systémov Windows a následné bežiacich aplikácií na nich. Je porovnateľní s AVG a v chybových hláseniach dokonca ešte spoľahlivejší. AVG vám bude hlásiť, že mate vírus aj keď ho nemáte (to sú fakty dokázané v testoch). Je mnoho iných licencovaných a aj bezplatných antivírakov, ktoré sú lepšie ako tieto dva spomínané napr. avast, eset a iné... Všetko záleží len na používateľovi či dostane vírus alebo nie. Mal som raz v živote vírus a to vtedy, keď sme ho testovali  Jedine by som súhlasil s vaším názorom, keby sa používal operačný systém Linux. Súhlasím, že ta cena nie je vysoká, ale absolútne zbytočná a prostriedky sa mohli využiť aj rozumnejšie. Na záver nezabúdajte prvý je vírus a potom antivírus a už len záleží od toho ako ktorá firma zareaguje skôr.

Naposledy upravil jozok : 10-02-2013 o 18:13.
Starý 10-02-2013, 15:00   #55
jozeF
Senior Member

Registrovaný od: Sep 2011
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal jozok Zobraz príspevok
Pán Libiak. Takže vy razíte názor, že všetko čo nie je bezplatne je lepšie a zadarmo je zle? Prosím vás nepíšte takéto nezmysli. V PC a okolí nich sa význam výborne preto som aj zareagoval a svedčí o tom aj moje štúdium informatiky na VS. Na ochranu akých údajov? Môžu mať akýkoľvek antivíroví program keď si užívatelia PC nebudú čítať nevyžiadanú poštu, otvárať neoverené www stránky počas pracovného času. Microsoft Security Essentials produkuje firma Microsoft pre ochranu svojich operačných systémov Windows a následné bežiacich aplikácií na nich. Je porovnateľní s AVG a v chybových hláseniach dokonca ešte spoľahlivejší. AVG vám bude hlásiť, že mate vírus aj keď ho nemáte (to sú fakty dokázané v testoch). Je mnoho iných licencovaných a aj bezplatných antivírakov, ktoré sú lepšie ako tieto dva spomínané napr. avast, eset a iné... Všetko záleží len na používateľovi či dostane vírus alebo nie. Mal som raz v živote vírus a to vtedy, keď sme ho testovali  Jedine by som súhlasil s vaším názorom, keby sa používal operačný systém Linux. Súhlasím, že ta cena nie je vysoká, ale absolútne zbytočná a prostriedky sa mohli využiť aj rozumnejšie. Na záver nezabúdajte prvý je vírus a potom antivírus a už len záleží od toho ako ktorá firma zareaguje skôr.
Pan jozok citaj tu preco sa security essentials nemoze pouzit vo firmach atd.
http://windows.microsoft.com/sk-SK/w...ssentials-eula
Podobne obmedzenia najdes aj u inych free antivirusov. Takze pokial sa ti nepacilo ze mesto malo na tuto polozku sumu 3000 eur a pouzilo len 1500 tak ta naozaj nechapem.
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-02-2013, 15:34   #56
jozok
Member

Počiatočné

JozoF bol to príklad bo sú aj iné zadarmo. V licenčných podmienkach je max

Malý podnik. Ak prevádzkujete malý podnik, potom môžete softvér inštalovať a používať maximálne v desiatich (10) zariadeniach vo svojom podniku.

Obmedzenia. Softvér sa nesmie používať v zariadeniach, ktoré vlastnia vládne alebo akademické inštitúcie.
Podľa môjho názoru nespadá mesto ani do jedného ani do druhého. ak ano tak som nnič nepovedal. Pekný deň
Starý 10-02-2013, 16:33   #57
jozeF
Senior Member

Registrovaný od: Sep 2011
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal jozok Zobraz príspevok
Podľa môjho názoru nespadá mesto ani do jedného ani do druhého. ak ano tak som nnič nepovedal.
Jozok jedine co ospravedlnuje tuto tvoju odpoved je to ze VS informatiky zatial len studujes. Ked ju budes mat dostudovanu tak budes urcite vediet ze kazdy vyrobca ci uz software alebo hardware deli svoje produkty do kategorii napr. small business alebo enterprise atd. Kedze sam microsoft predurcil tento produkt na firmy do 10 PC a v organizaciach ho neodporuca vobec pozivat tak je asi kazdemu jasne pre koho je tento produkt. (toto je uz uvedene aj v pripevku od p. Libiaka). To ale neznamena ze sa neda pouzit aj v tomto sektore. Zober si ale ze dojde k bezpecnostnemu incidentu (je na to bezp. projekt a predpokladam ze ho ma aj mesto) napr. uniku nejakych udajov a kompetentny urad zacne presetrovat ako k tomu doslo. Prve do coho budu nazerat je bezp. projekt a tam ma kazda firma uvedenu ochranu PC antivirusom. Co si myslis ako sa budu pozerat na to ze mesto pouzilo produkt ktory vobec nie je na to urceny (to ako keby tam ani nebol)...
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-02-2013, 18:50   #58
Marian Libiak
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Počiatočné

jozok - som rád, že ste upravili svoj príspevok. Ja keď mám iný názor tak radšej napíšem "prepáčte, budem s vami polemizovať", alebo niečo podobné. Som rád, že študujete informatiku a verím, že ju aj šťastne doštudujete, no aj ja mám aké-také skúsenosti s informatikou. Viac ako 10 rokov som šéfoval firme, ktorá robila iinformatiku, bol som pri zostavovaní bezpečnostných projektov a dovolím si povedať, že tejto problematike trochu rozumiem.
JozeF veľmi presne pomenoval, prečo nie je vami presadzovaný sw vhodný pre verejnú správu. Ja to už len doplním. Ak mi bezpečnostný projekt určil bezpečnostné rizika a navrhol riešenie, nemám veľa možností meniť to. Ďalšia vec, ak mám zakúpenú oficiálnu licenciu, tak výrobca niečo garantuje a ja prípadné problémy dokážem vyreklamovať. Sám ste povedali, že vírus je vždy prvý... Áno, ale v zakúpenej licencii mám zrejme podstatne vyššie garancie, ako vo voľnestiahnuteľnej verzii antivírusu, aj keď je to Microsoft. No a nezabúdajme na spamy a podobné svinstvá, ktoré nás dennodenne otravujú.
V každom prípade je fajn, že sa aktívne a dlhodobo zaujímate o dianie v meste, pokračujte v tom, len si treba uvedomiť, že problémy nemožno vidieť len čierno-bielo. Medzi týmito farbami je ešte 256 odtieňov šedej :-)
Marian Libiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 13:02   #59
tibor.lieskovsky
Junior Member

Registrovaný od: Jan 2012
Počiatočné

Ad:
Citát:
Pôvodne zaslal Ladislav Prešinský Zobraz príspevok
Dobrý večer,
predkladám môj poslanecký návrh na najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva (13.2.2013). Uvedený návrh som včera (17.1.2013) doručil na Mestský úrad vo Vrábľoch a zaslal všetkým poslancom MsZ.

Zavedenie živých (online) prenosov zo zasadnutí MsZ vo Vrábľoch
Pozerám, že v programe včerajšieho zasadnutia zastupiteľstva som tento návrh nenašiel, je možné že som zle hľadal. Mohol by niekto s kompetentných informovať o stave vecí? ďakujem.
tibor.lieskovsky je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 14:02   #60
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné Tibor,

bod, ktorý navrhoval do programu zasadnutia mestského zastupiteľstva poslanec Prešinský, doň bol zaradený priamo na zasadnutí - na úvod, počas schvaľovania programu. Podľa mojich informácií k tomu došlo na základe dohody poslancov v poslaneckom klube koalície (ale to je už o politike a ja ako úradník politiku nekomentujem = nič ma do nej nie je). Formu prejednania a diskusiu k tomuto bodu by ste mali nájsť v zápisnici do 10 dní na obvyklom mieste na webe, prijaté uznesenie nájdete aj skôr, predpokladám zajtra (uznesenia dnes primátor podpísal, už sa na tom pracuje).

Naposledy upravil čokyna : 14-02-2013 o 14:03. Dôvod: doplnená chýbajúca fráza "v zápisnici"
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 21:55.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2023, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..