Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Doprava

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 18-06-2018, 11:09   #1
milan
Junior Member

Registrovaný od: Jun 2016
Počiatočné Parkovanie pred garážami

Dobrý deň
Pred garážami na sídlisku Lúky neďaleko kotolne nám sústavne blokujú autá pri vjazde alebo výjazde z garáže.Ani po písomných upomienkach
sa situácia nezlepšila a navyše tam už aj odstavuju dodávky.Za garáž som zaplatil nemalé peniaze , tak by som bol rád aby som nemusel používať všelijaké manévre pri parkovaní do svojej garáže.Preto som si aj vlastne tú garáž kupil aby som mal kde zaparkovať .
Dá mi niekto na tento problém odpoveď
Ďakujem
milan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-07-2018, 16:29   #2
Viktor Németh, MsÚ Vráble
Member

Registrovaný od: Jul 2018
Počiatočné Parkovanie pred garážami - odpoveď

Dobrý deň,

na základe množiacich sa podnetov na situáciu pri garážach na Sídlisku Lúky v blízkosti biomasovej kotolne sa dňa 17. júla 2018 uskutočnila obhliadka priestoru, ktorej sa zúčastnili prizvané kompetentné osoby s niekoľkými majiteľmi garáží. Na stretnutí sa prediskutovali všetky zákonné riešenia, ktoré prichádzali v úvahu pri vyriešení tohto problému. Vzhľadom k tomu, že ide o dlhodobý problém s nedisciplinovaným parkovaním, ktoré spôsobuje komplikácie pri vjazde a výjazde majiteľom garáží, dospelo sa k dohode, že na zúžený priestor budú v blízkej dobe osadené mechanické prekážky, ktoré zabránia parkovaniu na vymedzenom úseku. Okrem toho sa obmedzí prejazd pred garážami pri výjazde z garážového areálu. V prípade, že majitelia vozidiel nebudú rešpektovať tieto zábrany, je nutné obrátiť sa na mestskú políciu, ktorá bude riešiť nezodpovedných majiteľov vozidiel udeľovaním pokuty na základe § 25 ods. 1 písm. u) zákona č. 8/2009 o cestnej premávke.

Odpoveď vypracoval: Mgr. Richard Galambiovský, referent dopravy a cestného hospodárstva MsÚ Vráble
Viktor Németh, MsÚ Vráble je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-07-2019, 21:26   #3
milan
Junior Member

Registrovaný od: Jun 2016
Počiatočné

Dobrý deň
Všetky odpovede ohľadne parkovania sú pekne opísané
čo a ako sa má každý správať ale skutočnosť je iná.
Kedy tam bola mestská polícia a urobila tam poriadok s parkovaním a nedajbože aj niekoho odtiahli ?
Ešte som tam mestskú políciu nevidel a to tam chodim denno denne.Najnovšie sam tam už aj pije , plno fliaš , ploskačiek atď.....
Prejazdy áut pomedzi garáže ako na tankodrome.
Skúste sa tam pozrieť a nepíšte blbosti spoza stola.
milan je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 16-07-2019, 13:37   #4
Viktor Németh, MsÚ Vráble
Member

Registrovaný od: Jul 2018
Počiatočné Parkovanie pred garážami

Dobrý deň,

priestor, ktorý ste opísali ako "pred garážami na sídlisku Lúky neďaleko kotolne" je veľmi všeobecné určenie miesta, kde by malo dochádzať k blokovaniu výjazdu. Napriek tomu MsP vykonala v celom priestore garáží v okolí kotolne kontroly 3x počas dňa a 3x v noci v dňoch 12. – 14. 7. 2019. Pri týchto kontrolách nebolo zistené blokovanie výjazdu z garáží.

Samozrejme to neznamená, že k takýmto situáciám nedochádza. Preto by som bol rád, ak by ste popísali konkrétne miesto (napr. čísla garáží). V prípade, že Vám niekto bude blokovať vjazd (výjazd), je potrebné kontaktovať MsP na bezplatnej linke 159 (prípadne štátnu políciu na linke 158). Pre prípadné osobné riešenie problému si môžeme dohodnúť stretnutie (0907 560 804 – M. Trubíni, náčelník MsP, 07:00 – 15:00 Po – Pi).

Čo sa týka poznámky o odťahovaní vozidiel, to nie je také jednoduché ako sa na prvý pohľad zdá. Pri tomto úkone je treba dodržať všetky zákonné podmienky.

Odpoveď vypracoval: Marian Trubíni, náčelník MsP Vráble
Viktor Németh, MsÚ Vráble je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 07:31.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..