Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 19-08-2018, 18:14   #1
juro.andrla
Junior Member

Registrovaný od: Sep 2010
Počiatočné Kostolná ulica

Juraj Andrla <juraj.andrla@gmail.com>
18:04 (pred 4 minútami)
komu: primator, prednostka, msp, vrable, zastupca, poslanec.kovacova, poslanec.puskar, dana.zrubcova, vladimir.pavlovic

Vážení zodpovední,

dňa 19.8.2018 sme namiesto príjemného dňa ( krstenie syna mojej netere) strávili 2 hodiny v konflikte s cigáňmi na Kostolnej ulici. Cigánsky chlapec z Meleku - podľa vyjadrenia jeho starého otca ( vek 10 rokov – neschopný komunikovať v slovenčine (načo vlastne slúži špeciálna škola z našich daní?)) ukradol z kočíka manželky môjho synovca tašku aj s dokladmi a peniazmi. K peňaženke sme sa dostali až po mojom dôraznom vystupovaní ( som obyvateľ Kostolnej) voči cigáňom ( bol som samozrejme cigáňmi označený za rasistu). Peňaženku odovzdali bez peňazí, ale aspoň s dokladmi. V priamom prenose som videl ja a môj synovec paralelný svet cigáňov – peňaženku sme vrátili, tak sa vlastne nič nestalo. Peňaženku mi odovzdala cigánka menom Valika, prítomní štátni aj mestskí policajti vedeli o koho ide. Cigánsky chlapec tvrdil, že mu peňaženku zobral blonďák – taký dospelý chlap sa nachádzal v obydlí cigánky Valiky. Podľa mojej mienky klasický postup, keď jeden ukradne a odovzdá druhému, aby to u neho nebolo možné nájsť.Toto ale nebolo možné a asi ani nebude možné dokázať.

Žiadam mesto, aby preverilo legitimitu bývania spomenutého blonďáka u cigánky Valiky ( a pravedepodobne aj jeho cigánskej frajerky), podobní týpkovia, zdržiavajúci sa na Kostolnej ulici v mestských nájomných domoch, mi pred niekoľkými rokmi ukradli železo zo záhrady. To ale nebude prípad tohto sofistikovanejšieho týpka.

Žiadam farský úrad Vráble, aby zabezpečil denne 2x udržiavanie čistoty okolo studne v areáli kostolného parku ( cirkevný majetok). Tu si cigáni chodia brať vodu. Vôbec si nevážia túto vymoženosť. Alebo studňu odstráňte. Neviem prečo by sme my, ostatní obyvatelia Kostolnej , platiaci riadne dane, mali trpieť túto vašu „ľudomilnosť“ a bývať na cigánskom smetisku ( nebývame v opevnenej fare).

Žiadam mesto ako platiteľ daní, aby zabezpečilo upratovanie Kostolnej ulice denne, nie iba v pondelok. Cigánske deti robia neporiadok denne. Dospelých cigáňov to samozrejme netrápi, bývanie na smetisku je štandard cigáňov Kostolnej ulice ( stačí sa im pozrieť do dvora).

Oceňujem profesionálny prístup štátnych aj mestských policajtov. Cigáni majú pred nimi rešpekt, bohužiaľ to ale nestačí.

Mail zverejním aj na diskusii vrable.sk -môžete to dať zmazať, zverejním iný.

Juraj Andrla

Kostolná ulica
juro.andrla je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-08-2018, 12:08   #2
Viktor Németh, MsÚ Vráble
Member

Registrovaný od: Jul 2018
Počiatočné Kostolná ulica - odpoveď

Dobrý deň,

na Vašu emailovú adresu odoslala odpoveď prednostka MsÚ Vráble Ing. Soňa Červená dňa 24. 8. 2018.

Ďakujeme za Váš podnet.

S pozdravom,
Mgr. Viktor Németh, referent OOaS MsÚ Vráble
Viktor Németh, MsÚ Vráble je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 21-10-2018, 18:55   #3
juro.andrla
Junior Member

Počiatočné Kostolná ulica - nelegálne obývanie

Juraj Andrla <juraj.andrla@gmail.com>
komu: msp@vrable.sk
cc: primator@vrable.sk,
prednostka@vrable.sk
dátum: 21. 10. 2018 18:49
predmet: nelegálne obývanie domu č. 124 na Kostolnej ulici
odoslané z: gmail.com
Dobrý deň,
žiadam, aby ste skontrolovali podľa môjho názoru nelegálne obývanie domu č.124 na Kostolnej ulici. Tento dom je dlhodobo neobývaný, na jar vyhorel - bývala tam nelegálne celá rodina. Majiteľmi domu a pozemku sú (adresa v poslanom maile).
Večer v nedeľu 21.10. som videl, ako tam ide nejaký cigáň, ďalší zostal sedieť na oplotení kostolného parku. Na moju otázku načo ide jeho kamarát do cudzieho pozemku mi odpovedal, že ide navštíviť kamaráta. Ten tam vraj býva legálne s dovolením majiteľa a je to gádžo, nie cigáň.
Šiel som sa do domu pozrieť aj ja, je kompletne vyhorený, prepadnuté stropy, čiastočne je poškodená aj strecha. Jedna miestnosť je ale vystlaná matracmi, aj okno je zavreté matracmi. V takomto dome nikto nemôže bývať legálne, s dovolením majiteľa.
Už viac dní vídavam ráno spávať v kostolnom parku bezdomovca, stav Kostolnej ulice a prítomnosť cigánskeho etnika takýchto ľudí priťahuje.
S pozdravom,
Juraj Andrla
Kostolná ulica
Starý 22-10-2018, 13:41   #4
Member

Dobrý deň,

na základe Vašej žiadosti bola v spolupráci s OOPZ Vráble dňa 22. 10. 2018 o 8,30 hod. vykonaná kontrola na Kostolnej ul. č. 124. V objekte sa nachádzala jedna osoba, ktorá po preverení totožnosti objekt opustila.
Ďalej bol kontaktovaný majiteľ objektu, ktorý uviedol, že on nedal nikomu súhlas na bývanie. Bol preto vyzvaný, aby si objekt zabezpečil, čo aj prisľúbil. Ak nastane opodstatnená situácia, majiteľ poskytol ústny súhlas na vstup do objektu pre MsP.
V prípade zistenia, že sa niekto v objekte nachádza, kontaktujte linku 159.

Ďakujem za podnet a prajem pekný deň.

Odpoveď vypracoval: Marián Trubíni, náčelník MsP Vráble

Naposledy upravil Viktor Németh, MsÚ Vráble : 22-10-2018 o 13:45.
Starý 10-02-2019, 07:08   #5
juro.andrla
Junior Member

Počiatočné Kostolná ulica - nelegálne obývanie

Prekvapuje ma snaha p. Vojteka – vedúceho správy majetku mesta, opätovne dostať na Kostolnú ulicu neprispôsobivú cigánsku rodinu. Podľa mňa je toto úplne v ropzpore s konaním v prospech občanov platiacich dane mestu, štátu( nie je nás na Kostolnej veľa, ale existujeme, aj keď p. Vojtek o tom asi nevie).
Pán Vojtek robil na zasadnutí ramená, že on vie udržať poriadok, ale nevyjadrí sa, prečo uvedená rodina bývala celé mesiace bez platnej zmluvy v dome v majetku mesta, bez platenia elektriny, nájomného. Tvrdí, že rodina mala zaplatené všetky pohľadávky a je prekvapený, keď mú vedúca sociálneho oddelenia MsU povie, že všetky pohľadávky uhradené nemala a nemá, ďalej to ale nerieši. Pán Vojtek povie, že je normálne, keď k niekomu príde niekto na návštevu. Áno je, ale – pán Vojtek, k Vám domov chodia návštevy na celé mesiace v akomkoľvek počte?
Pán Vojtek prepočuje aj informáciu, že pri kontrole v spolupráci so štátnou políciou je pri tejto rodine zadržaný hľadaný človek. Spolu s ním sa k tomu nevyjadrí ani náčelník MsP.
Pán Vojtek, mám si myslieť že máte nejaký osobný prospech z tohto Vášho konania?
Ja na Kostolnej žijem a môžem potvrdiť, že odkedy tu táto rodina nežije, je ulica čistejšia ( nie čistá, len čistejšia), hlavne okolo kontajnerov domu č. 113 je výrazne čistešie. A pohybuje sa tu menej neznámych indivíduí.

Som rád, že sa nám, občanom mesta, podarilo v posledných voľbách výrazne zmeniť zloženie poslaneckého zastupiteľstva, čo sa pozitívne prejavilo aj pri hlasovaní o návrhu pána Vojteka.
Zaujal ma okamžitý odchod pána primátora s pánom Vojtekom po negatívnom výsledku hlasovania.
Ktovie čo išli tak urgentne riešiť, keď zasadnutie pokračovalo ďalej.
Starý 11-02-2019, 14:05   #6
Member

Počiatočné Kostolná ulica - nelegálne obývanie - odpoveď

Dobrý deň pán Andrla,

vždy som sa snažil byť vo svojej práci objektívny a spravodlivý, rovnako aj pri riešení nájomných vzťahov, či už išlo o občanov bývajúcich v sociálnych bytoch na Kostolnej alebo na Sídl. Žitava bez rozdielu farby pleti. Situácie s nájomníkmi, respektíve s platením nájmu sú podobné, či sa jedná o jeden alebo druhý prípad. Všeobecne platí, že pri neplatení nasleduje výpoveď, ale po splatení dlhu je možné výpoveď stiahnuť s prihliadnutím na rodinu a situáciu nájomníka. V prípade p. Kotlárovej som bol osobne pri tom, keď po neplatení bol byt, v ktorom bývala, uzatvorený (zamrežovaný) a tým zneprístupnený k ďalšiemu neoprávnenému užívaniu. Po vyrovnaní dlhu bol prípad predmetom prejednávania v mestskom zastupiteľstve niekoľkokrát. Mám stále za to, že aj po pôvodnom súhlase MsZ boli dané neštandardné podmienky nájmu pre p. Kotlárovú, čo napokon viedlo k nesúhlasu s obnovením jej ďalšieho nájmu. Po tomto nesúhlase MsZ som znovu priestory uzatvoril. K 1. 1. 2019 bol dlh p. Kotlárovej vo výške 1,84 eura. Nebudem to porovnávať s dlhmi niekoľko tisíc eur v bytoch na Sídl. Žitava, kde sme museli pristúpiť k súdnemu vyprataniu bytu, nakoľko nájomníci ani po ukončení výpovede nechceli byt vypratať. Ďalšia podmienka týkajúca sa el. prípojky nebola realizovaná z dôvodu, že pani Kotlárová v tom čase nemala platnú nájomnú zmluvu potrebnú pre uzatvorenie zmluvy o elektrickom odbere s elektrárňami. Zaráža ma aj skutočnosť, ktorú uvádzate, že asi neviem, že existujete na Kostolnej ul. Niekoľkokrát sme totiž spolu sedeli a preberali problematiku Kostolnej. Hlavne problém Kostolnej 109, ktorý sa javil z Vašej strany ako najviac pálčivý. Jeho kompletné doriešenie sa však bohužiaľ nepodarilo aj napriek veľkej snahe zo strany mesta. Veľký krok sa podaril aj mojím pričinením pri riešení vypratania nehnuteľnosti na Kostolnej 137 (v časti k starej čističke), kde bývali občania mesta v priestoroch, ktoré ohrozovali ich životy a zdravie okolitých občanov mesta.

Pán Andrla, neviem prečo túto tému otvárate teraz, možno ste o nej čítali v posledných novinách, čo usudzujem aj podľa vašej reakcie. Keby ste boli na zasadnutí MsZ, počuli by ste aj moje myšlienky týkajúce sa témy Kostolná, kde som hovoril o potrebe riešenia otázky neprispôsobivých v meste v širšom kontexte, čo bolo aj inšpiráciou na zriadenie špeciálnej komisie na danú problematiku. Navrhnem poslancom MsZ, aby ste sa aj vy stali jej členom a prispeli tak k jej doriešeniu. Napriek invektívam, na ktoré som samozrejme neodpovedal, som ochotný sa s Vami stretnúť a prejsť niektoré veci podrobnejšie, ktoré tu nebolo možné detailne rozobrať.

Odpoveď vypracoval: Imrich Vojtek, vedúci OPČaSMM MsÚ Vráble
Starý 11-02-2019, 21:02   #7
juro.andrla
Junior Member

Počiatočné

Dobrý deň pán Vojtek,
prečítal som si Vašu odpoveď a z mnohými bodmi Vašej odpovede nesúhlasím.
Pozrel som si záznam zo zasadnutia, kedy Váš návrh bol prejednávaný. Videl som zľahčovanie situácie z Vašej strany ( napr. problém navštevovania, keď ste bol upozornený na problém početných a dlhotrvajúcich návštev ľudí, ktorí nemajú vo Vrábľoch trvalý ani prechodný pobyt). Pretože ja sám som v minulosti upozorňoval na prítomnosť mnohých cudzích ľudí na ulici, jediná odpoveď z MsÚ bola – my nemôžeme nikomu zakázať, aby bol navštevovaný a nevieme s tým nič urobiť - viem o čom hovorím - takí potulní týpkovia z domu č.113 zmizli aj s mojím železom, ktoré som mal v záhrade.
Nepovedal ste to Vy, ale napríklad pán primátor mne a mojej susede pri priamom rozhovore áno.

Vysťahovanie V. Kotlárovej z bytu korešponduje s incidentom so mnou a mojím synovcom, kedy došlo počas krstu ku krádeži peňaženky, ktorá bola, čuduj sa svete, nájdená u nej ( áno, neukradla ju ona, ale malý zlodej jasne označil jej syna, že mu peňaženku zobral). Vydali ju až keď som osobne prišiel do dvora a hľadal som ho. Zaujímavé, pri zdôvodňovaní prečo by mala V.Kotlárová dostať opäť šancu ste toto zamlčali, rovnako ako náčelník MsP. Bolo pred voľbami, tak bolo treba ukázať tvrdú ruku – tak to vidím ja z Kostolnej ulice.
Vedúca sociálneho oddelenia p. Černáková Vám podala slušný výpočet „prehreškov“ V.Kotlárovej čo sa týka starostlivosti o zverené dieťa (nestaranie sa, absencie v škole), neochotu podpísať nájomnú zmluvu len za seba ( prečo by mali na Kostolnej bývať jej dospelí synovia s rodinami?), neuhradené poplatky, dlhé „návštevy“ v prenajatom byte – v podstate nelegálne obývanie mestského majetku cudzími osobami. Prešli ste to mlčaním rovnako ako informáciu, že pri kontrole štátna polícia zadržala hľadanú osobu ( ale pracovníci mesta predsa nič nemôžu, veď to bola len návšteva). Ak sa na MsÚ dohodnete, že na Kostolnej nebude navyšovaný počet neprispôsobiteľných obyvateľov prečo to chcete porušiť? V koho prospech je toto Vaše konanie?
Pán Vojtek, mne sa najviac páči, ako všetci chcete resocializovať nejakú marginálnu skupinu, ale vždy tam, kde vy - aktívni resocializátori, samozrejme nebývate.
Prečo napríklad V.Kotlárovej nebol ponúknutý vynovený priestor na Moravskej ulici – v peknom prostredí by resocializácia určite prebiehal hladšie ako v zanedbanom starom dome na Kostolnej ulici.
Na margo mojej poznámky, či máte z tohto konania vlastný prospech len toľko, že ak by ste ho mali, nekonali by ste inak ako práve konáte.
Áno, nemám problém stať sa členom komisie – dúfam, že na úkor niektorého z tých, ktorí hlasovali za poskytnutie ďalšej ( ktorej že to už v poradí) šance V.Kotlárovej.
Juraj Andrla, Kostolná ulica
Starý 18-02-2019, 11:07   #8
Member

Vážený pán Andrla,

dovoľujem si trochu neobvykle reagovať na Vaše uverejnené príspevky na diskusnom fóre. Diskusia na tému Kostolnej ulici vzbudzuje neustále silné emócie u všetkých zúčastnených strán, pod vplyvom ktorých môže dôjsť aj k neželaným javom. Plne rešpektujem názorovú rozdielnosť na túto tému medzi Vami a vedúcim OPČaSMM, Imrichom Vojtekom. Všetky kľúčové argumenty odzneli v rámci diskusie k predkladanému bodu na zasadnutí mestského zastupiteľstva, na základe ktorých poslanci hlasovaním rozhodli o zamietavom stanovisku k žiadosti o prenájom nehnuteľnosti.

Je celkom pochopiteľné, nakoľko máte vlastné skúsenosti s problematikou Kostolnej ulice, že máte svoj pohľad na argumenty, ktoré boli prezentované. Máte prirodzené právo svoje pripomienky aj verejne predkladať na diskusnom fóre. Musím však odmietnuť Vaše osobné invektívy a obvinenia na základe subjektívnych dojmov. Takéto reakcie na diskusnom fóre mesta Vráble nemôžu byť akceptované. Nepodliehajme preto emóciám, ktoré nie sú správnym radcom.

Požiadal som zástupcu primátora, Ing. Mariana Libiaka, aby sa s Vami spojil a zároveň Vás aj ja touto cestou pozývam na stretnutie, kde si spoločne môžeme sadnúť za jeden stôl a diskutovať o predložených výhradách, resp. návrhoch na problematiku Kostolnej ulici. Taktiež sa môžeme dohodnúť na Vašej účasti v komisii, ktorá bola zriadená práve za účelom generovania nových myšlienok, ktoré, pevne verím, opäť napomôžu k posunu v problematike, ktorá trápi vedenie mesta a taktiež aj občanov žijúcich na Kostolnej ulici.

Prosím všetkých diskutujúcich, využívajte toto diskusné fórum na predkladanie nových nápadov, na kladenie otázok, ktoré vás zaujímajú, na kritické reakcie podložené argumentmi, ale vždy pri zachovaní elementárnej slušnosti voči ľuďom, na ktorých sa svojim podnetom obraciate.

Odpoveď vypracoval: Ing. Tibor Tóth, primátor mesta Vráble
Starý 01-03-2019, 19:52   #9
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

Dnes napoludnie v čakárni u lekára táto obyvateľka po slušnom upozornení aby sa postavila do radu, tak ako to urobilo cca dvanásť pacientov začala pacientom nadávať, urážať, obviňovať ich z rasizmu. Po upozorneni, že zavolám políciu invektivy obrátila voči mne, na čo zasiahla zdravotná sestra s tým, že tiež zavolá políciu sa rozhodla, že pri dverách stáť bude tak som ju upozornil, že jej konanie si idem nahrať,čo som aj urobil. Následne sa ukludnila a sadla na stoličku a čakala na poradie.
Prečo tejto arogantnej občianke ktorá pozná svoje práva, ale POVINNOSTI NEPOZNÁ mestský úrad ustupuje?!
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2019, 14:28   #10
Member

Počiatočné Odpoveď - siska

Dobrý deň,

v odpovedi na Vašu otázku uvádzame nasledovné:

Mestský úrad postupuje v súlade s uznesením č. 19/2018, ktoré nezrušilo uznesenie č. 311/2017, podľa ktorého ďalší prenájom priestorov na Kostolnej ulici žiadateľke nebol schválený. Táto problematika bola naposledy predmetom zasadnutia mestského zastupiteľstva dňa 12. 12. 2018 a poslanci MsZ k nemu prijali uvedené rozhodnutie formou uznesenia. Mestský úrad, resp. jeho zamestnanci vykonali v praxi toto uznesenie tak, že bola zaslaná odpoveď žiadateľke o výsledku rozhodnutia.

Odpoveď vypracoval: Mgr. Viktor Németh, referent OOaS
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 13:35.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..