Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 03-07-2020, 19:53   #1
Esterrra27
Junior Member

Registrovaný od: Jul 2020
Počiatočné Nebezpečný pes na sídlisku Lúky

Dobrý deň prajem
Chcela by som sa opýtať, ako plánuje mestská polícia riešiť problémy so psom na sídlisku Luky pri škôlke. Pes opakovane napáda iných psov, majitelia niesú ochotný situáciu riešiť ani slušným dohovorom. Je to plemeno veľkého vzrastu (weimarsky stavač),majitelia tohto psa nezvládajú, nevedia ho udržať, nezvládli jeho výchovu. Jeden pes na to skoro doplatil životom. A niekoľko dalších už bolo ním napadnutych.Už sa to riešilo niekoľkokrát aj s políciou. Nič sa nezmenilo. Obyvatelia sa boja vychádzať so svojimi psami na prechádzky, a majitelia tohto veľkého psa aj vulgárne napadajú psičkarov s ktorými sa dostanú do kontaktu. Prosím o vyjadrenie mestskej polície, nakoľko situácia je už dosť vážna a môže sa stať ďalšie nešťastie.
Esterrra27 je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-07-2020, 05:50   #2
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné Nebezpečný pes na sídlisku Lúky

Toto je skôr na riešenie pre štátnu políciu, volať v prípade akéhokoľvek podozrenia útoku psa, štátnu políciu 158, pes,nebezpečne veľký, ohrozuje obyvateľov sídliska a útočí smerom k deťom,majiteľ ho nedokáže ovládať, treba trochu kriku emócii počas volania s operačným dôstojníkom na tiesňovej linke štátnej polície 158 a uvidíte ten zásah polície. Mestskí sa psov boja, štátny ho po dohode s veterinárom zaočkuje a bude kľud. Toto je ohrozenie zdravia a života občanov nebezpečným psom. Netreba sa báť volať štátnu políciu 158
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-07-2020, 09:54   #3
Esterrra27
Junior Member

Počiatočné

Ďakujem za odpoved
Lenže políciu už volali aj oni vo vchode, ale povedali im že treba to riešiť s mestskou políciou.
Starý 05-07-2020, 08:30   #4
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

Treba volať stale 158, hlavne z viacerých telefónnych čísiel a čím častejšie. Telefonáty na tiesňovej linke sú zaznamenané a môžu byť použité voči majiteľovi nebezpečného psa. Netreba sa nechať odbiť,polícia je tu na to aby riešila. Argument, že to patrí mestskej polícií neobstojí, treba sa odvolať, že mestský policajt sa psa bojí. To je skutočnosť, že mestský sa psa bojí, bol som svedkom, keď MsP pán B.sa bál malého psa .
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-07-2020, 13:05   #5
Eva Repková, MsÚ Vráble
Junior Member

Registrovaný od: Jan 2020
Počiatočné

Pekný deň prajem.

V prvom rade sa chcem ospravedlniť, že reagujem až teraz. Do 5.7.2020 som čerpal dovolenku.

Čo sa týka vami spomínaného psa, MsP riešila v minulom roku priestupok, keď sa pes uvoľnil z vodítka a voľne sa pohyboval po Sídl. Lúky. Po príchode hliadky sa na miesto dostavila aj majiteľka a vec vysvetlila. Pes však nikoho nenapádal. Tento rok podľa mojich informácií nebol nahlásený na MsP žiadny incident s týmto psom. Zistil som, že jeden incident bol nahlásený na OOPZ Vráble. Tento priestupok bol riadne zdokumentovaný a odstúpený na riešenie na príslušné oddelenie MsÚ vo Vrábľoch. Tam prebehlo správne konanie, kde bola udelená pokuta a nariadená náhrada škody poškodenej strane. Napriek tomu hliadka MsP vykonala dňa 6.7.2020 pohovor s majiteľom psa a dôrazne ho upozornila na pravidlá vodenia psa, ako aj na údajné vulgárne správanie.

Chcem preto apelovať na občanov, aby podobné incidenty nahlásili na MsP (159) alebo na OOPZ (158). Mestská polícia môže riešiť iba prípady, o ktorých vie, teda ktoré jej boli nahlásené.

A čo sa týka anonymného experta (siska), MsP odchytí ročne desiatky psov. A vôbec nezáleží, či je pes malý alebo veľký. V prípade odchytu je dôležitá povaha psíka a okolnosti, za akých je pes odchytávaný. Vystresovaný psík malého plemena je nebezpečnejší ako veľký a kľudný pes. A netreba si mýliť rešpekt pred psom so strachom. Rešpekt má azda každý človek k neznámemu psíkovi. Takže aj policajt musí mať pred neznámym psom rešpekt. Nesúhlasím s tvrdením, že „mestskí sa psov boja“. Každá situácia je iná, a preto je treba postupovať rôznymi spôsobmi pri odchyte psíka.

Odpoveď vypracoval: Marian Trubíni, náčelník MsP Vráble
Eva Repková, MsÚ Vráble je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-07-2020, 19:20   #6
Esterrra27
Junior Member

Počiatočné

Ďakujem Vám veľmi pekne za odpoved.
Starý 08-08-2020, 10:04   #7
Esterrra27
Junior Member

Počiatočné

Krásnu sobotu všetkým
Nedá mi ešte nenapísať ohľadom tohto nebezpečného psa. Tento týždeň už zaútočil aj na ľudí. Konkrétne na robotníkov ktorí ledva stihli povyskakovať na lešenie. Odohralo sa to na sídlisku Lúky blízko jednej kŕčmi čo tam je. Priamo ja som toho svedkom nebola, ale viem to od ľudí ktorí to videli. Majiteľ psa ich potom (tých robotníkov) prosil aby nešli na políciu. Neviem ako to nakoniec dopadlo, či na polícii boli. Každopádne pes je veľmi agresívny a nevychovany, majitelia sa tvária že to nieje pravda a ich pes nič zle nerobí. Pes chodí pravidelne bez nahubku a majiteľov vlaci po sídlisku. Je mi jasne že polícia s tým nič robiť nevie pokial nemá hlásenia. Preto vás všetkých prosím, ak máte s týmto psom nejakú skúsenosť nahláste to, nebojte sa. Kopa ľudí sa tu boji vychádzať von kvôli nim, ale nevyrieši sa to ak si svoje zle skúsenosti necháte iba pre seba.
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 08:12.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..