Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 13-02-2019, 23:02   #1
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné SMS oznamovanie udalosti

Zachytil som diskusiu ohľadom SMS informovania občanov o dianí v meste. Pár dní dozadu som si na webstránke mesta všimol reklamu na novú aplikáciu, ktorá toto umožňuje cez mobil a mesto tak nemusí platiť za SMS, stačí správy pridať do nej.

článok je tu:
Informácie obce v mobilnom telefóne

.
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 19-02-2019, 11:34   #2
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné Peter,

ďakujem za pozornosť.

Upozornenie na túto aplikáciu máme na stránke od čias jej existencie (v pravom stĺpci dolu), sám ju využívam. Ale .. to ešte nie je celkom to, čo požadovala poslankyňa v rámci interpelácií (?). Primárne jej šlo o oznamy typu "mestský rozhlas", prípadne bezpečnostné výstrahy a pod. Ako som odpovedal, už asi nastal čas na rozbehnutie facebookovej komunikácie (pretože ŽIADNA OFICIÁLNA DOTERAZ NEEXISTUJE). Ešte v podstate necítime tlak verejnosti na túto tému, ale tlak zo strany nových poslancov (aj na celkovú zmenu komunikácie mesto - občan / občan - mesto) tu už je. Nesľubujem termíny, nesľubujem dokonca ani výsledok, ale už o téme diskutujeme ... Ešte raz ďakujem za upozornenie.

Čokyna
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 22-02-2019, 19:41   #3
peterM
Senior Member

Počiatočné

Nastavil som upozornenia v aplikácii na mesto Vráble. Dá sa vybrať aké udalosti ma zaujímajú, sú tam Oznamy, Kino a podobne. Zatiaľ to testujem, uvidíme ako to funguje. Podľa mňa to splní to čo odznelo na zasadnutí, stačí to pravidelne propagovať v novinách, podobne ako živé prenosy.

Na webové stránky už chodí minimum ľudí, všetko prešlo na fejsbuk. Viď napríklad stránku Šamorina: Samorincan
Zvládli aj názov bez diakritiky, aj sa im pekne zobrazuje v linku na stránku. facebook.com/Samorincan/
Starý 28-02-2019, 09:45   #4
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné No, a toto je presne to, čo musím vysvetľovať ...

"Na webové stránky už chodí minimum ľudí, všetko prešlo na fejsbuk. Viď napríklad stránku Šamorina: Samorincan"

Nie celkom, a to až dvakrát. Štatistika, ktorá by potvrdzovala, že "na webové stránky chodí minimum ľudí" podľa môjho názoru neexistuje ... Klasické stránky asi aj ostanú serióznejšie ako tie facebookové. Dokážeme na nich (a teraz myslím všetkých, ktorí v tom priestote pracujú) umiestňovať informácie prehľadne, archivovať ich dlhodobo a vytvoriť tak priestor, kde jednoducho vždy na tom istom mieste nájdete, čo potrebujete (ak to tam samozrejme predtým niekto zodpovedný uložil). Facebook primárne nemá slúžiť tomuto účelu. Facebook je "len" niečo, ako obecný rozhlas s výhodou spätnej reakcie. Facebook je komunikačný nástroj. Možno by sa to dalo porovnať ako klasická reštaurácia, kam pôjdete s manželkou a deťmi pri rodinnej príležitosti a mobilné rýchloobčerstvenie, kde sa úchytkom zastavíte, lebo je práve tu a práve teraz a o chvíľu tu nebude a na jeho mieste už bude stáť niečo iné ... Toľko prvá pripomienka (ale rozhodne nie výčitka - myslím, že potrebu facebooku už konečne chápem).

A čo ešte musím vysvetľovať je to, že fejsbuk "Samorincan" nie je stránkou Šamorína. Na "kmeňových internetových stránkach" Šamorínčana (áno, samozrejme, že ich majú) je uvedené: "Vydavateľom internetových novín je občianske združenie Šamorínčan. Momentálne je rozhodujúcim zdrojom financií potrebných na jeho prevádzkovanie príjem z reklamy.".

A stále platí: Ďakujem, že diskutujeme.
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 06-03-2019, 19:13   #5
peterM
Senior Member

Počiatočné

Vrátim sa k aplikácii. Prvé dni prišli novinky z webu, notifikácia aj na zamknutej obrazovke mobilu. Ikonka aplikácie sa tiež zmení, svieti tam bodka, aby upozornila, že je niečo nové. Ale po pár dňoch ju mobil ukončil na pozadí, možno po reštarte, alebo pri šetrení pamäte. Zistil som to náhodou. Menu je dosť nešťastné, na mieste kde zvykne byť tlačítko na otvorenie oznamu, dali tlačítko na zmazanie upozornenia... Takže si pravidelne niečo z menu vyhodím. Rýchlosť je tiež nejaká divná. Asi bude lepší fejsbuk, má tieto veci vychytané. Zmysel webových stránok nepopieram, to sa nahradiť nedá, ide o akcie v meste a upozornenia na nich pre bežných občanov, ktorí už na weby nechodia a prežijú len s fejsbukom.

Naposledy upravil peterM : 06-03-2019 o 19:19.
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 18:36.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..