Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 09-03-2020, 12:39   #1
peter macak
Member

Registrovaný od: Jun 2011
Počiatočné koronavirus

Zdravim

Uvazuje sa vo Vrabloch o preventivnom zatvoreni materskych / zakladnych / strednych skol v suvislosti so siriacim sa koronavirusom? Pripadne planuju sa nejake dalsie opatrenia? Je naplanovane zasadnutie nejakeho mestskeho vyboru / komisie ktora o takychto veciach bude rozhodovat?

Bolo by fajn mat nejake online informacie z toho co sa v meste v tejto suvislosti deje resp. planuje... napr. by pomohla aj info typu ze “dnes o XX hodine je naplanovane zasadnutie kde jednym z bodov bude aj diskusia o moznom zatvoreni MS a ZS“ – ludia by aspon vedeli ze je realna moznost ze sa tie skolky a skoly zatvoria a mohli by si pripravit nejaky plan B pre pripad ze to skutocne nastane.
Nikto sa to asi nechce dozvediet az rano z oznamu na dverach skolky resp. skoly.
peter macak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 10-03-2020, 13:27   #2
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

To naozaj nikto nedá z MsU Vráble žiadnu informáciu?! Panie a pani poslanci, nič? Ticho?! Občanov poznáte iba týždeň pred voľbami.
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-03-2020, 07:09   #3
peter macak
Member

Registrovaný od: Jun 2011
Počiatočné

vcera okolo jedenastej post na FB ze o 13:00 bude zasadnutie krizoveho stabu mesta. posledna veta prispevku: O výsledkoch zasadnutia budeme verejnosť informovať po ukončení zasadnutia krízového štábu.

v priebehu popoludnia pridane iba zakladne info o koronaviruse na strankach mesta (v case ked uz niekolko dni sa po celom slovensku sa zatvaraju skolky, skoly, rusia podujatia, povedal by som ze taketo info mohlo byt na strankach mesta uz minimalne 4-5 dni) s poznamkou ze:
Opatrenia krízového štábu mesta Vráble (bude spustené 11. 3.)

no a este o deviatej vecer komentar pod povodnym prispevkom o planovanom zasadnuti krizoveho stabu na FB, ktory ale bol len reakciou na otazku obcana a bez nej by zrejme vobec nebol:
K otázke ohľadne informácií zo stretnutia uvádzame, že nakoľko zajtra dopoludnia budú prebiehať ďalšie stretnutia, všetky informácie o prijatých opatreniach budú spracované a poskytnuté v priebehu zajtrajšieho dňa. Ďakujeme za pochopenie.

ceresnicka na torte tohto komunikacneho fiaska:
na FB stranke mesta vcera popoludni pribudol prispevok "Harmonogram zberu objemneho odpadu" - ano, nepochybne uzitocna informacia, ale pochybujem ze na nu cakalo viac ludi ako na info o opatreniach ohladne koronavirusu...
peter macak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 11-03-2020, 08:22   #4
čokyna
Member

Registrovaný od: Apr 2011
Počiatočné Pán Macák, "siska".

Krízový štáb zasadá každý deň, sleduje a vyhodnocuje informácie vydávané štátnymi orgánmi najmä Úradom verejného zdravotníctva SR a doteraz prijímal opatrenia dovnútra úradu, ktoré sa občanov dotýkali len okrajovo (hygiena priestorov, dezinfekcia a pod.). Nikto z nás nie je odborníkom na danú tému, my rozhodnutia negenerujeme, riadime sa pokynmi a odporúčaniami kompetentných. Verte, že všetci dotknutí boli o prijatých rozhodnutiach informovaní, bez toho, aby sme mestom šírili neúmernú paniku a hystériu (čím nechcem povedať "ako vy"). VČERA popoludní prijal krízový štáb rozhodnutia, ktoré už ale budú mať (aj keď nie rozhodujúci) vplyv na tých, ktorí budú chcieť navštíviť budovu mestského úradu (stále nejde o škôlky a školy), keďže sa však zasadnutie konalo popoludní, nestihli sme spracovať zápis (kolegyňa na ňom pracuje aj v tejto chvíli), a preto som na webe uviedol, že ho uverejníme dnes. Zároveň som včera na stránke uverejnil dostupné informácie o koronavíruse, pričom už len rešerše známych faktov a ich spracovanie mi trvalo v podstate celý pracovný deň (upozornil som už, že nikto z nás nie je odborník na tému a viaceré fakty uvedené vo webovom priestore som musel overovať z viacerých zdrojov - nebola to celkom jednoduchá práca a tak vám skutočne ďakujem za ocenenie).

Dnes o deviatej sa má krízový štáb opäť stretnúť a verte, že o výsledkoch vás budeme informovať hneď, ako to dokážeme (čo ale v podstate robíme stále). DNES by sa malo hovoriť najmä o tom, čo so škôlkami a školami, ale napríklad i o tom, či nezrušiť neplánované zasadnutie zastupiteľstva, ktoré sa má konať na budúci týždeň. Ďalšie stretnutie sa uskutoční (ak nás situácia nejako nepredbehne) v piatok napoludnie (riešime totiž aj problém s "vysunutým pracoviskom" úradu práce, ktorý budeme vyhodnocovať po dvoch dňoch s úradnými hodinami). Pán Macák, rozhodne, ak by došlo k obmedzovaniu prevádzok materských škôl, Vás neplánujeme informovať prostredníctvom vývesky na dverách ráno pred príchodom do škôlky s dieťaťom! Aj my máme, alebo sme mali decká v škôlkach, vieme, čo je plán B - sme Vaši susedia (čo ste zabudli?).

A, aj keď som úradník, stále som aj človek (a stále som čokyna), a tak mi nedá, aby som nezhodnotil bravúrne zneužitie situácie a nenávistné kopnutie si do poslancov od sisku. Gratulujem! Fakt perlivý výplod mysle unavenej obavami pred koncom sveta, ktorý nás všetkých posunul vpred o niekoľko svetelných rokov, kedy už nebudeme poznať nielen koronu, ale ani vírusy ... To teda bolo k veci, to teda fakt (ne)muselo byť - aj keď proti gustu ... Otázka je, či bičujete tých správnych. Odkiaľ beriete tú bohorovnú istotu, že poslancom je to jedno a že sa o situáciu nezaujímajú?

Naposledy upravil čokyna : 11-03-2020 o 08:29. Dôvod: gramatika
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 08:50.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..