Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Životné prostredie a poriadok v meste

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 02-03-2011, 20:54   #1
ketrin
Junior Member

Registrovaný od: Mar 2011
Počiatočné Okolie Žitavy

Mám psa. Práca a život mi dovoľuje aby som s ním išla takmer každý deň na dlhú prechádzku popri Žitave. Na asfaltovú cestu smerom na Ohaj chodíme často. Vždy keď tam sme, tak stretnem starších ľudí na prechádzke, mladé mamičky s deťmi, iných psíčkarov. Teraz keď nám sneh odkryl krutú realitu, som sa rozhodla spýtať sa (ne)kompetentných, či so mnou zdieľajú môj názor:
1. To množstvo psích výkalov popri Žitave (samozrejme nielen tam, ale to je na inú debatu) je otrasný. Ja si po svojom psíkovi vždy upracem, ale pri Žitave keď CHCEM zdvihnúť hovienko a zahodiť ho, toto mesto, ktorému za svojho psa platím, mi to NEUMOŽŇUJE! Jednoducho nie je kam. Podľa VZV č. ČÍSLO 02/2003 § 6 bod 3 je mesto povinné umiestniť kontajnery na zhromažďovanie psích výkalov na miestach kde je voľný pohyb psov povolený. Potom keď ma pán s Mestskej polície zastaví na sídlisku, kde si môj pes bez vodítka behá hore dole a spýta sa ma že "kde má môj pes náhubok" - považujem to za čistú buzeráciu. Kde sú páni z MsP počas rannej špičky venčenia, keď sa paničky ani len neobzrú, a ich psík tam naloží riadnu "kopu". Kde sú páni z MsP, keď naša mládež trávi svoj voľný čas na cyklokrosovej dráhe pri Žitave, kde totálne zdemolovali areál, ktorý bol pre nich vybudovaný, momentálne je to tam plné skla a odpadkov, keď za pár mesiacov zničili dva odpadkové koše a lavičky, ktoré boli na chodníku pri Žitave umiestnené? Potom keď idem so svojím psíkom, tak sa na mňa ľudia pozerajú ako na nejakého horšieho človeka, ani sa im nečudujem, aj mne ide to množstvo výkalov na nervy, keď idem zdvihnúť hovienko po svojom psovi, tak medzitým stupím do troch cudzích...
2. Teraz trošku mimo témy, ale nedá mi to... Ako je možné, že "predstavitelia" nášho mesta (pracovníci Mestského úradu) strávili 1.3.2011 v novootvorenej reštaurácii neštandardne dlhý obed? Aké "neodkladné" pracovné povinnosti ich prinútili stráviť tam niečo vyše dvoch hodín??? som z toho pobúrená...
Teším sa na skorú odpoveď od kompetentných
ketrin je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 04-03-2011, 23:05   #2
Ing. Ján Jamrich
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné Okolie Žitavy

Vážená ketrin
V prvom rade ďakujeme za uvedené upozornenia na zistený stav a odpovede resp. opatrenia, prípadné vysvetlenie Vám písomne zabezpečia spoločne zodpovední:

Náčelník MsP p. Marián Trubíni t.č.: 0907 759 020
mail : marian.trubini@vrable.sk
Odb. ref. oddelenie ŽP a výstavby p. Stanislav Husár st. tč.: 037/7777041
mail : stanislav.husarst@vrable.sk

S úctou
Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ
Ing. Ján Jamrich je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-03-2011, 00:07   #3
Ing. Ján Jamrich
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné ketrin

Vážená ketrin
K tej druhej časti otázky len toľko, že nemusíte v tej návšteve hľadať niečo senzačné. Chceli sme len vidieť a na vlastnej "koži" zažiť otvorenie novej reštaurácie, najmä si overiť, či aj vo Vrábľoch budú také isté podmienky pre zákazníkov a teda aj našich občanov ako v Nitre a tiež si pochutiť na dobrom jedle. Nič zvláštne možno len to, že sme prišli v čase, keď sa už minula vynikajúca polievočka. Personál nám oznámil, že aby sme počkali. Bolo nám podozrivé, že prečo tak dlho a až v závere sme sa dozvedeli, že boli po ňu až v Nitre. My sme im to s radosťou prepáčili, pretože to vynahradili perfektnou obsluhou, príjemným prostredím, vynikajúcimi kuchármi a parádným jedlom.
So svojimi dojmami sa Vážená pani ketrin s Vami rád aj s mojimi kolegami podelíme na tom istom mieste dňa 09.03., v stredu o 20.30 kedy nám končí volejbalový tréning.

S úctou
Ing. Ján Jamrich, prednosta MsÚ

mail: prednosta@vrable.sk
Ing. Ján Jamrich je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 08-03-2011, 07:40   #4
Marián Trubíni
Junior Member

Registrovaný od: Sep 2010
Počiatočné Okolie Žitavy

V prvom rade ďakujem za podnet. Hliadkovanie MsP bude upravené tak, aby sa ako píšete zachytila "ranná špička" ale aj čas mimo špičky. Samozrejme, že niečo sa doriešiť podarí. A čo sa týka našej mládeže, zvýši sa aj monitorovanie cyklokrosovej dráhy a podobných miest kde sa mládež zdržuje. A nakoniec čo sa týka "buzerácie" ohľadne náhubku tak to sa mi nezdá. Skôr by som povedal, že mestský policajt by sa mal zamerať na to, že psík nebol na vodítku lebo to je priestupok.Ten náhubok nie.

Prajem pekný deň

Náč.MsP Marián Trubíni
Marián Trubíni je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 11:33.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..