Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 16-04-2012, 16:30   #1
JakubF
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2011
Počiatočné Nefuknčná fontána na námestí

Dobrý deň,

mám len jednoduchý podnet a otázku. Nefunkčná časť fontány na námestí, bude sprevádzkovaná? Ak áno, tak kedy? Bolo by pekné, keby tam už všetko fungovalo ako má.

Otázku mám aj ohľadne čistenia fontán a to, či mesto bude vykonávať nejakú údržbu. Veľká fontána na námestí funguje len zopár týždňov a už na jej vnútorných stenách vidno nepekné povlaky z vody, riasy, alebo čo to je.

Ďakujem za vyjadrenia.

Pripájam foto fontány pre upresnenie, žiaľ, bez vody:/
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	2012-04-14 10.54.24.jpg
Views:	289
Size:	11.3 KB
ID:	32  
JakubF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-04-2012, 11:08   #2
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné

Tie fontány by nemali mať označenie so zákazom pitia? Točí sa tam stále ta istá špinavá voda, možno je aj chemicky ošetrená a zrejme nie každý si to uvedomí. Malé deti, alebo smädných psíkov to láka, kedže nikde v meste nieje možnosť sa napiť...
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 17-04-2012, 15:21   #3
renders
Guest

Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal peterM Zobraz príspevok
Tie fontány by nemali mať označenie so zákazom pitia? Točí sa tam stále ta istá špinavá voda, možno je aj chemicky ošetrená a zrejme nie každý si to uvedomí. Malé deti, alebo smädných psíkov to láka, kedže nikde v meste nieje možnosť sa napiť...
Tak potom načo postavili tie verejne hajzle pri činžiaku, ktoré sú stále zatvorené!
Keby sú otvorené tak ako majú byt človek by sa mal aj kde napiť...
  Odpovedať s citovaním
Starý 17-04-2012, 15:39   #4
Mgr. Klaudia Šemeláková
Member

Registrovaný od: Mar 2011
Počiatočné

Nefunkčná časť fontány, ktorú popisujete, má technické problémy a z tohto dôvodu sa pracuje na odstránení nedostatkov, podobne je to aj s ich údržbou, takže je to v štádiu riešenia.

Ing. Martin Szabó
odb. referent pre stavebný poriadok
Mgr. Klaudia Šemeláková je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-04-2012, 11:37   #5
juraj.s
Junior Member

Registrovaný od: Sep 2010
Počiatočné

Myslím si , že v meste máme dostatok podnikov aj krčiem kde sa dá napiť!!!!!!!!!!!!!
juraj.s je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 05-05-2012, 12:45   #6
michald
Junior Member

Registrovaný od: Jun 2011
Počiatočné

A aj sa ta nefunkcna cast fontany realne aj opravi alebo je termin dokončenia/opravenia stanoveny na "nikdy" ???
michald je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-05-2012, 12:38   #7
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné

"Primátor mesta Vráble Vás srdečne pozýva na otvorenie a pomenovanie Čerešňového námestia, ktoré sa uskutoční 11. mája o 17:00 na námestí. Vystúpia vrábeľské kapely Revolt, ENS a Michal Chrenko Band. Pripravené sú tiež rôzne atrakcie pre deti i dospelých. "

Primátor sa nejak ponáhľa s týmto otvorením, keďže oznam nestihli zaradiť ani do novín. Tak dúfam že do piatka bude hotová nielen fontána, ale námestie už konečne bude aj skolaudované.

Inak jedno neoficiálne otvorenie námestia sme už zaplatili, keď sem prišla kapela Noname, koľko ich ešte bude?
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-05-2012, 11:29   #8
botocka
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Lokalita: Vráble
Počiatočné ...

Nepleťme si Hodový koncert s Otvorením námestia.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	hod.konc- no name.jpg
Views:	298
Size:	20.4 KB
ID:	33  
botocka je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 30-07-2012, 15:48   #9
peter macak
Member

Registrovaný od: Jun 2011
Počiatočné

Som jediny kto je z fontan na nasom novom namesti po tych par mesiacoch ich fungovania rozcarovany? Nechapte ma zle, som velmi rad ze vdaka revitalizacii piestoru namestia mame vo Vrabloch funkcne fontany, ale z toho ako tie fontany boli naprojektovane a ako v praxi funguju som sklamany.

Fontana v strede namestia – zriedlovy kamen – je na urovni terenu obsypana kamenmi. Kto podide blizsie, uvidi medzi tymito kamenmi velke mnozstvo necistot, ci uz napadaneho listia alebo cigaretovych spakov ci inych odpadkov, vsetko nasiaknute vodou stekajucou z fontany a pomaly hnijuce. Fontana pri kniznici – 6 vodnych trysiek – vystreknuta voda sa pri dopade rozstrekuje mimo priestoru fontany a kedze fontana je umiestnena na vyvysenine a vody konci mimo priestoru fontany celkom dost, pravidelne byva velky priestor okolo tejto fontany od stekajucej vody mokry. Podobny problem je aj s “hlavnou“, najvacsou fontanou pri novinovom stanku, hlavna tryska vystrekuje vodu do takej vysky, ze ju kazdy miernejsi vetrik unasa mimo priestoru fontany, ktory je nasledne cely mokry.

Zrejme by sa tieto problemy dali z vacsej casti odstranit upravenim – znizenim tlaku vystrekujucej vody, tak aby bola vystrekovana do mensej vysky. Aj tak mam vsak vazne pochybnosti o kvalitach pana architekta, ktory tieto fontany navrhoval, lebo mam pocit ze tieto problemy neboli nepredvidatelne a skusenejsi architekt by bol tie fontany navrhol inak. Zriedlovy kamen by bolo byvalo zrejme praktickejsie umiestnit do od terenu vyvyseneho priestoru naplneneho vodou (podobne ako je pri pizza pube), okolo siestich vodnych trysiek pri kniznici zase vytvorit vacsi priestor na odvadzanie rozstrekujucej sa dopadajucej vody, aby neopustala priestor fontany. Ale to je uz teraz zrejme jedno.

Chcel by som sa vsak spytat ci je aj nejaka ina moznost (okrem znizenia tlaku vody) ako tieto neprijemnosti vyriesit a ci sa tym vobec mesto planuje zaoberat?

Este raz opakujem ze som rad ze vo Vrabloch funkcne fontany mame, len mi je luto ze ked uz sa budovali, ze sa to kvalitnejsie nenaprojektovalo... (ticho zavidim obyvatelom Levic fontany na ich zrevitalizovanom namesti, aj ked ich rozpocet a teda zrejme aj moznosti boli o nieco vyssie)
peter macak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 03-08-2012, 13:35   #10
martin szabo
Junior Member

Registrovaný od: Aug 2012
Počiatočné

Dobrý deň,
chcel by som ubezpečiť všetkých občanov, že pracovníkom MsÚ záleží na spokojnosti občanov s fungovaním Čerešňového námestia. Za týmto účelom je zabezpečené čistenie spevnených plôch ako aj fontán pracovníkom zabezpečujúcim prevádzku verejných WC v ranných hodinách. Bohužiaľ nedisciplinovanosťou návštevníkov námestia dochádza k opätovnému znečisťovaniu ako aj ničeniu fontán (viď poškodená tryska na žriedlovom kameni), podotýkam že častokrát aj deťmi pod dohľadom rodičov.
V súčasnej dobe analyzujeme prevádzku fontán v ich "prvej zahajovacej sezóne" a na základe získaných informácií budú navrhnuté riešenia na odstránenie zistených problémov.
Ing. Martin Szabo
martin szabo je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 21:49.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2020, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..