Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Diskusia o meste Vráble

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 19-02-2011, 15:01   #1
juro.andrla
Junior Member

Registrovaný od: Sep 2010
Počiatočné krásy vinohradov

Je to smutný pohľad pri prechádzaní po vinohradoch - ako sa vinohradníci zbavujú odpadkov - rozbité sklenené fľaše na víno, sítka, pet fľaše, igelitové vrecia, bandasky, staré pneumatiky používané pod sudy atď., (tu nechodia cigáni, na ktorých sa s obľubou poukazuje ako na neporiadnikov).
Konkrétne tieto "krásy" sú popri spodnej cestičke od kaplnky smerom k Dyčke.Ale som si istý , že ak sa prejdem inou cestou cez vinohrady, bude to rovnaké.
Z takéhoto smetiska asi ťažko bude niekedy vínna cesta - ja osobne by som sem žiadneho cudzieho nezobral.

Naposledy upravil juro.andrla : 05-05-2016 o 15:15.
juro.andrla je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-02-2011, 23:52   #2
mario chren
Junior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné krásy vinohradov

Máte pravdu, podobne to vyzerá aj na iných miestach vinohradov, nemáte však pravdu v tom že to urobili vinohradníci. Podľa môjho názoru nestačí iba vlastniť vinohrad aby sme sa mohli nazvať vinohradníkom, podmienkou je i mať kladný vzťah k prírode a ľudia, ktorý toto spôsobili ho zjavne nemajú a správajú sa horšie ako cigáni. Takýchto ľudí odmietam volať "vinohradník". Je lepšie vymyslieť im nejakú nadávku...
Súhlasím že robiť vínnu cestu v tomto prostredí by bolo hambou, preto pripravujeme na začiatok marca brigádu, počas ktorej by sme to chceli vyzbierať. Verím že bude úspešná, pretože stále sú tu vinohradníci, pre ktorých vinohrad nezačína a nekončí za hranicami ich pozemku a nerobí im problém pozbierať tieto odpadky aj počas roka a odniesť do komunálneho odpadu spolu zo svojimi a za to im ďakujem.

Mario Chren
mario chren je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 16:25.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..