Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Činnosť MsÚ

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 01-04-2014, 21:45   #1
jozeF
Member

Registrovaný od: Sep 2011
Počiatočné Vrábeľská zabíjačka

Dobry den
Aj ked je uz davno po zabijacke zaujala ma tato polozka v rozpocte na nasledujuce zasadnutie. Je tam aj viac zaujimavych ale moja otazka sa tyka tejto. Mesto ma vyclenene peniaze v rozpocte na zabijacku a ako vsetci vieme predavaju sa tam vyrobky z tejto zabijacky. Kde sa v rozpocte nachadza (alebo kde sa vobec nachadza) prijem z tejto akcie?
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-04-2014, 12:04   #2
Ing. Soňa Červená, prednostka MsÚ Vráble
Junior Member

Registrovaný od: Oct 2011
Počiatočné

Pekný deň,
predpokladám, že Vaša reakcia je na položku v novele rozpočtu č. 2, ktorá je predkladaná na zasadnutie MsZ 16.4.2014. V uvedenej novele sa nachádza len výdavková položka Vrábeľská zabíjačka, ktorá je upravovaná
o 62 EUR t. j. o čiastku, vynaloženú na ubytovanie delegácie z družobného mesta Csurgó, ktorá sa aktívne zúčastnila a prezentovala na uvedenom podujatí. Keďže príjmová časť zostáva bez zmeny, v novele rozpočtu č.2 sa nenachádza.

Rozpočet na rok 2014 bol zostavený tak, že zahŕňal príjmovú (viď str. 5 rozpočtu 2014) aj výdavkovú časť. (viď str. 31 rozpočtu 2014) položky Vrábeľská zabíjačka.

s pozdravom

Ing. Soňa Červená
prednosta
MsÚ Vráble

Naposledy upravil Ing. Soňa Červená, prednostka MsÚ Vráble : 07-04-2014 o 12:25.
Ing. Soňa Červená, prednostka MsÚ Vráble je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 18-04-2014, 13:16   #3
Strana Zelených
Junior Member

Registrovaný od: Feb 2014
Počiatočné

Určité položky v rozpočte sú veľmi zaujímavé.

Napríklad:
Pohonné hmoty BMW = 3700 €
Škodovka by im nestačila? hmm
Strana Zelených je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-04-2014, 01:31   #4
Pavel Uhrecký
Senior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné

Možno nezaškodí pripomenúť, že náš pán primátor nie je hocikto. Nebol len poslancom v NR SR, ale bol aj vedúcim Úradu vlády SR a tento úrad predsa nepoužíva "škodovky" ale "bavoráky".
Rozpočet radšej analyzovať nebudem lebo pri súčasnom obsadení MsZ je to úplne zbytočné. Servilita a nekompetentnosť poslancov je do neba volajúca a okrem toho na žiadnu kritiku nereagujú. Keď je niekto schopný hlasovať za vstup do o.z. ktorého stanovy ani nevidel viď. nedávne hlasovanie o vstupu do o.z. Požitavie - Širočina je to len jeden z mnohých príkladov. Mimochodom poslancov vôbec nezaujíma, že mesto Vráble založilo spolu s mestom Zlaté Moravce v čase keď sme boli iniciátormi založenia Mochoveckého regiónu aj Požitavské regionálne združenie spolu s obcami ktoré sú v o.z. Požitavie - Širočina, to nepotrebuje komentár. O tom, že v rozpočte sú zaujímavé a dobre ukryté položky netreba pochybovať. Môžeme sa k niektorým zaujímavým vrátiť neskôr. Je predsa volebný rok !!!

Naposledy upravil Pavel Uhrecký : 20-04-2014 o 01:43.
Pavel Uhrecký je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 20-04-2014, 10:53   #5
siska
Senior Member

Registrovaný od: Feb 2011
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal Pavel Uhrecký Zobraz príspevok
Možno nezaškodí pripomenúť, že náš pán primátor nie je hocikto. Nebol len poslancom v NR SR, ale bol aj vedúcim Úradu vlády SR a tento úrad predsa nepoužíva "škodovky" ale "bavoráky".
A ten čo s hrdosťou dedka "šoféruje" po kamennom námestí mu pristane najlepšie, a pri jeho riadení by už mohol zostať natrvalo
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 24-04-2014, 22:47   #6
Strana Zelených
Junior Member

Registrovaný od: Feb 2014
Počiatočné

Citát:
Rozpočet radšej analyzovať nebudem lebo pri súčasnom obsadení MsZ je to úplne zbytočné. Servilita a nekompetentnosť poslancov je do neba volajúca a okrem toho na žiadnu kritiku nereagujú. Keď je niekto schopný hlasovať za vstup do o.z. ktorého stanovy ani nevidel viď. nedávne hlasovanie o vstupu do o.z. Požitavie - Širočina je to len jeden z mnohých príkladov. Mimochodom poslancov vôbec nezaujíma, že mesto Vráble založilo spolu s mestom Zlaté Moravce v čase keď sme boli iniciátormi založenia Mochoveckého regiónu aj Požitavské regionálne združenie spolu s obcami ktoré sú v o.z. Požitavie - Širočina, to nepotrebuje komentár. O tom, že v rozpočte sú zaujímavé a dobre ukryté položky netreba pochybovať. Môžeme sa k niektorým zaujímavým vrátiť neskôr. Je predsa volebný rok !!!
Určite sem budem pridávať perličky rozpočtu.
Strana Zelených je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2014, 11:29   #7
Július Ploth
Junior Member

Registrovaný od: Nov 2010
Počiatočné

Citát:
Paľko tie tvoje senílie nemajú obdoby!
Stále budeš niekoho urážať?
... a nehovor, že poslanci nereagujú na tvoju kritiku - my sme si všetko povedali a vysvetlili, myslím.
A keď píšeš o Širočine o.z., ktoré si založil pri svojom pôsobení v samospráve, tak aj napíš čo pre mesto a občanov toto o.z. urobilo, aký bol z neho prínos!
Július Ploth je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 25-04-2014, 12:55   #8
jozeF
Member

Registrovaný od: Sep 2011
Počiatočné

poprosim spravcu aby to tu trochu precistil tak ako moj pripevok...
http://forum.vrable.sk/showthread.php?p=1443#post1443

p. Cervena dakujem za odpoved.
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-04-2014, 02:05   #9
Pavel Uhrecký
Senior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal Július Ploth Zobraz príspevok
Paľko tie tvoje senílie nemajú obdoby!
Stále budeš niekoho urážať?
... a nehovor, že poslanci nereagujú na tvoju kritiku - my sme si všetko povedali a vysvetlili, myslím.
A keď píšeš o Širočine o.z., ktoré si založil pri svojom pôsobení v samospráve, tak aj napíš čo pre mesto a občanov toto o.z. urobilo, aký bol z neho prínos!
Priateľu,
všetko čo som tu kedykoľvek aj v minulosti napísal som ochotný verejne na konkrétnych príkladoch aj dokázať. Slovko "servilný" pokiaľ viem má viac významov.Doteraz si nedementoval moje tvrdenie,že zatiaľ t.j tento rok je už ôsmy rok čo "derieš" nohavice v MsZ a stále si neabsolvoval žiadne školenie o zákone č.369/1990 Zb. ktorým sa ako poslanec máš riadiť. V praxi to znamená, že v prípade čohokoľvek čo predkladá primátor nemáš najmenšiu šancu oponovať lebo nie si kompetentný keďže Ti chýbajú relevantné argumenty. A nakoľko už pomaly končí druhé volebné obdobie a ty a ani ostatní poslanci ste neprejavili záujem sa minimálne vzdelávať a školiť o tomto zákone tak ste boli všetci vlastne "úslužní" primátorovi čo je tiež jeden z piatych významov slova servilný.
Priateľu, nie si vôbec dôsledný ani v čítaní mojich riadkov. Nikdy nepoužívam a ani som nepoužil,že som "ja" založil. Vždy používam na rozdiel od mnohých termín "mesto" alebo "my". V čase keď som bol primátor boli všetky mestské podujatia pod záštitou mesta a nie primátora ako je tomu dnes. Ďalšia tvoja nedôslednosť. To združenie nemalo názov ako uvádzaš ale to bolo Požitavské regiónálne združenie obcí a miest.Čo mestu prinieslo?
Tak o.i. napríklad organizovanie podujatia ako bola oslava 100.výročia železničnej trate Topoľčianky-Zlaté Moravce-Vráble-Šurany za prítomnosti ústavných činiteľov SR. Na ostatné aktivity môže odpovedať aj pán primátor,ktorý bol v tom čase prednostom MsÚ prípadne sa treba pozrieť do archívu mesta. No a to najpodstatnejšie čo som kritizoval osobne keďže som na zasadnutí bol a verejne som vystúpil bola skutočnosť, že ste ako poslanci vôbec pred schvaľovaním uznesenia o vstupe do o.z. Požitavie - Širočina nemali k dispozícii základný dokument Stanovy združenia a napriek tomu ste vstup až na jeden hlas schválili. Vieš mi prosím povedať kto a čím vás presvedčil o zmysluplnosti tohoto vstupu? Myslíš si,že moje kritické pripomienky voči poslancom,ktorí ma zastupujú a majú mi za moje dane slúžiť, skladať účty či moje poznatky o samospráve a znalosť svojich občianskych povinnosti ktoré mi vyplývajú zo zákona o ktorom si ty neabsolvoval žiadne školenie sú SENÍLIE ?

Naposledy upravil Pavel Uhrecký : 29-04-2014 o 02:11.
Pavel Uhrecký je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 29-04-2014, 09:03   #10
Július Ploth
Junior Member

Registrovaný od: Nov 2010
Počiatočné

Citát:
Priateľu,
všetko čo som tu kedykoľvek aj v minulosti napísal som ochotný verejne na konkrétnych príkladoch aj dokázať. Slovko "servilný" pokiaľ viem má viac významov.Doteraz si nedementoval moje tvrdenie,že zatiaľ t.j tento rok je už ôsmy rok čo "derieš" nohavice v MsZ a stále si neabsolvoval žiadne školenie o zákone č.369/1990 Zb. ktorým sa ako poslanec máš riadiť. V praxi to znamená, že v prípade čohokoľvek čo predkladá primátor nemáš najmenšiu šancu oponovať lebo nie si kompetentný keďže Ti chýbajú relevantné argumenty. A nakoľko už pomaly končí druhé volebné obdobie a ty a ani ostatní poslanci ste neprejavili záujem sa minimálne vzdelávať a školiť o tomto zákone tak ste boli všetci vlastne "úslužní" primátorovi čo je tiež jeden z piatych významov slova servilný.
Priateľu, nie si vôbec dôsledný ani v čítaní mojich riadkov. Nikdy nepoužívam a ani som nepoužil,že som "ja" založil. Vždy používam na rozdiel od mnohých termín "mesto" alebo "my". V čase keď som bol primátor boli všetky mestské podujatia pod záštitou mesta a nie primátora ako je tomu dnes. Ďalšia tvoja nedôslednosť. To združenie nemalo názov ako uvádzaš ale to bolo Požitavské regiónálne združenie obcí a miest.Čo mestu prinieslo?
Tak o.i. napríklad organizovanie podujatia ako bola oslava 100.výročia železničnej trate Topoľčianky-Zlaté Moravce-Vráble-Šurany za prítomnosti ústavných činiteľov SR. Na ostatné aktivity môže odpovedať aj pán primátor,ktorý bol v tom čase prednostom MsÚ prípadne sa treba pozrieť do archívu mesta. No a to najpodstatnejšie čo som kritizoval osobne keďže som na zasadnutí bol a verejne som vystúpil bola skutočnosť, že ste ako poslanci vôbec pred schvaľovaním uznesenia o vstupe do o.z. Požitavie - Širočina nemali k dispozícii základný dokument Stanovy združenia a napriek tomu ste vstup až na jeden hlas schválili. Vieš mi prosím povedať kto a čím vás presvedčil o zmysluplnosti tohoto vstupu? Myslíš si,že moje kritické pripomienky voči poslancom,ktorí ma zastupujú a majú mi za moje dane slúžiť, skladať účty či moje poznatky o samospráve a znalosť svojich občianskych povinnosti ktoré mi vyplývajú zo zákona o ktorom si ty neabsolvoval žiadne školenie sú SENÍLIE ?
Pali, neviem či má zmysel si takto dopisovať, ale musím reagovať.
Tak 1. vôbec ma nemusíš poúčať o význame slova servilný (otrocký, úslužný, podlízavý, ponížený, pätolízačný) a ak takto nazveš poslancov, tak si myslím, že je to urážka.
2. ako poslanec MsZ som prvé volebné obdobie a ak si myslíš, že jedno volebné obdobie trvá 8 rokov, tak klobúk dole pred tvojimi znalosťami. Ak niekto dral mestské nohavice tak to si bol ty. Ja nesedím na úrade denne 8 hodín.
3. Dňa 20.4. 2014 si vo svojom článku uviedol :".... Zlaté Moravce v čase keď sme boli iniciátormi založenia Mochoveckého regiónu aj Požitavské regionálne združenie spolu s obcami ktoré sú v o.z. Požitavie - Širočina."
a potom ma poučuješ , že nečítam dôsledne, že ty si nehovoril o Širočine!
Július Ploth je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 05:12.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2022, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..