Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Interpelácie

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 16-10-2010, 07:46   #1
Michal Demeš
Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: Vráble
Počiatočné Protipovodnove opatrenia

Dna 15. oktobra bol na stranke mesta zverejneny zamer: "Protipovodňové opatrenia lokalite Vráble – Priemyselný park Vráble – Horný Ohaj". Termin na zaslanie pripomienok je 10 dni. Ako predpokladany zaciatok vystavby je uvadzany do konca tohoto roku 2010 t. j. v priebehu 2 mesiacov. Navrhovane riesenie - postavenie postavenie vyse 320 metrov dlheho a 1. 3 m vysokeho zelezobetonoveho muru a 0.6 m navysenie viac ako 980 metroveho useku cesty nebolo pred zadanim vypracovania so mnou, ako priamo dotknutou osobou konzultovane a s navrhovanym riesenim nesuhlasim, nakolko by nas ako rodinu priamo ohrozilo. Opravneny zastupca navrhovatel je Ing. Tibor Toth, primator mesta.

V ramci interpelacii sa preto obraciam na jedineho zaregistrovaneho poslanca na tomto fore pana Mariana Libiaka o odpoved na tieto otazky:

1. Je 10 dnova lehota na pripomienkovanie v sulade zo zakonom?
2. Je v zmysle zakona v poriadku, ze navrhovatel riesenia dane riesenie pred jeho zadanim s nami, ako priamo dotknutymi osobami nekonzultoval?
3. Aka financna ciastka bola za vypracovanie nedomysleneho zameru vyplatena Ing. Schwarzovi z nasich danovych penazi?
4. Predpokladam, ze je potrebne, aby sa k danemu rieseniu vyjadrili odborne komisie a MsZ. V takomto pripade s ohladom na predpokladany zaciatok vystavby bude mimoriadne zasadanie MsZ? Alebo to zvlanete vo forme skrateneho legislativneho konania, vratane vypracovanie vsetkych potrebnych podkladov a zabespecenia financnych zdrojov z Eurofondov do decembroveho zasadania MsZ?
5. Je mozne taketo terminovanie a diskutabilny sposob oduradovania povazovat za velmi narocnu a v uvadzanych teminoch a forme riesenia protipovodnovych opatreni, prakticky neriesitelnu ulohu pre MsZ, ktore vzide z novembrovych volieb?
6. Uvedomuje si navrhovatel, poslanci a ostatni zodpovedni ludia za taketo necitlive a horucou ihlou site riesenie, nevyhnutnost dalsieho masoveho vyrubu stromov, vazny zasah do ekosystemu rieky Zitavy na nasom useku, nesystemovost daneho opatrenia v navaznosti na planovane budovanie obchvatu mesta, pripravovaneho uzemneho planu mesta, Koncepcie rozvoja mesta, MUSES atd.?

Dnes je 29. 10. a uz uplynula lehota na pripomienkovanie. Odpoved na svoje otazky a zaslane pripomienky v urcenej lehote som zatial nedostal. Zrejme ma pan primator, ako "Opravneny zastupca navrhovatel" tohoto nekoncepcneho zameru, problem poskytnut kvalifikovane podkladove udaje, na zaklade ktorych by moje otazky mohol pan poslanec Libiak zodpovedat.

Naposledy upravil Michal Demeš : 29-10-2010 o 21:00. Dôvod: Aktualizacia
Michal Demeš je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-11-2010, 13:38   #2
Marian Libiak
Senior Member

Počiatočné Michal,

otázky, ktoré si mi položil sú otázky odborného charakteru, na ktoré ja naozaj neviem odpovedať. Som zamestnaný tak isto, ako ty. Zistenie odpovedí je pritom pre teba jednoduché. Stačí napísať primátorovi, alebo prednostovi MsÚ a požiadať o odpoveď v zmysle Zákona č. 211/2000 Zb. o slobodnom prístupe k informáciám. Do 10 dní sú povinní ti odpovedať.
Marian Libiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-11-2010, 17:56   #3
Michal Demeš
Member

Lokalita: Vráble
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal Marian Libiak Zobraz príspevok
Zistenie odpovedí je pritom pre teba jednoduché. Stačí napísať primátorovi, alebo prednostovi MsÚ a požiadať o odpoveď v zmysle Zákona č. 211/2000 Zb. o slobodnom prístupe k informáciám. Do 10 dní sú povinní ti odpovedať.
Zda sa ze to take jednoduche pre kompetentnych ludi nie je. Napisal a poslal som svoje otazky tak, ako si mi poradil prednostovi a odpoved som ani napriek uplynutiu zakonnej lehoty nedostal...

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 07:59.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..