Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Interpelácie

Odpovedať

Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 25-01-2011, 12:28   #1
peterM
Senior Member

Registrovaný od: Mar 2010
Lokalita: vrable
Počiatočné Rozpočet mesta 2011

Blíži sa termín schvaľovania rozpočtu mesta a vidím tam výdaje ktoré nepatria do rozpočtu mesta:

1. Primátorská zabíjačka za 730 Euro
2. Požiarna ochrana - súťaž /pohár primátora/ 450 Euro
3. Primátorská kvapka krvi 2700 Euro

Ak si chce Primátor robiť reklamu, tak má v rozpočte mesta pridelené peniaze na každý rok:
Reprezentačné výdavky - primátor 6650 Euro.

Pretože uvedené akcie sú financované z rozpočtu mesta, žiadam o zmenu názvu tak aby reprezentovali mesto, alebo ich vyradiť z rozpočtu.

Ďakujem.

Link na rozpočet mesta
peterM je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 26-01-2011, 21:44   #2
Michal Demeš
Member

Lokalita: Vráble
Počiatočné

Nakolko mi zalezi na rozvoji obcianskej spolocnosti a podpore propagacie mesta Vrable a jeho zvykov a tradicii, podporujem navrh pana Micecha. Zaujimal by na nazor pani poslankyne Cernakovej, ktorej prispevok k tejto teme bol na fore vymazany. Samozrejme ma zaujimaju aj nazory dalsich poslancov ci spoluobyvatelov k tejto teme. Pri vsetkej ucte k panovi primatorovi, myslim ze su vhodnejsie nazvy na zabijacku, opekacku ci kvapku krvi ako "Primatorska".
Starý 26-01-2011, 22:09   #3
Marian Libiak
Senior Member

Počiatočné Michal,

vymazané príspevky našiel peterM v archíve cez Google a sú späť. Ostatné už bolo vysvetlené. Názov "Primátorská zabíjačka" môže zmeniť MsZ... aj spôsob financovania. Keďže MsZ zasadá až po zabíjačke, treba počkať...
Marian Libiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-01-2011, 10:37   #4
Ľubica Černáková
Guest

Počiatočné Zabíjačka

Na základe výzvy pána Demeša vkaldám sem opätovne môj postoj k téme o ktorej sa diskutuje. Svoj názor som nemala dôvod zmeniť.

Ako spoluorganizátorka prvej Primátorskej zabíjačky súhlasím s podnetmi na zmenu názvu tejto akcie. Pred niekoľkými rokmi sme začali s organizovaním takejto akcie nie z dôvodu vytvárania kultu primátora, ale iba preto, že sme chceli občanom mesta vrátiť niečo, na čo sa už pomaly zabúda. Mali sme snahu priniesť do každodenného života aj podujatia, ktoré by spestrili všedné dni našich občanov. Verím, že ani primátor mesta nebude mať dôvod zotrvávať pri súčasnom pomenovaní akcie a privíta návrat k niektorému z navrhovaných pomenovaní.

Na zmenu názvu akcie nie je potrebný súhlas MsZ, záleží iba od organizátorov,
ako podujatie pomenujú.
  Odpovedať s citovaním
Starý 27-01-2011, 14:06   #5
Lieti
Junior Member

Registrovaný od: Nov 2010
Počiatočné

Ja som jednoznačne za premenovanie týchto akcií,
A to od dôvodov viac-menej úsmevných (už som asi dva krát dostal otázku či vo Vrábľoch zabíjame primátora), až po dôvody vážnejšie a to je asi fakt zdanie vytvárania kultu osobnosti (i keď verím že neúmyselné).
Myslím si že iný názov by bol aj prijateľnejší aj pre ľudí čo zo súčasným primátorom názorovo nesúhlasia.
Lieti je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 27-01-2011, 19:40   #6
juro čokyna
Guest

Počiatočné Zabíjačka

Tak sa pridám aj ja s informáciami z prvého pracovného stretnutia súvisiaceho s organizáciou "zabíjačky". Upozorňoval som primátora a ostatných organizátorov, že:
a) Primátorská zabíjačka už nie je podujatím organizovaným striktne primátorom a skupinou jeho priateľov, ako tomu bolo pri spontánnom vzniku podujatia. Minimálne v posledných rokoch podujatie už túto pôvodnú iniciatívu prerástlo. Už v minulom roku bolo podujatie organizované pod hlavičkou mesta ("Mesto Vráble pozýva"), teda nie pod hlavičkou akejsi skupiny občanov (pričom nejako neznižujem snahu zorganizovať podujatie pre svojich spoluobčanov, naopak, vysoko si to vážim). Rovnako to bolo s financovaním podujatia, ktoré sa v r. 2010 na základe mojej pripomienky dostalo (zmenou) do rozpočtu mesta.Vysvetlil som, že mám predstavu organizovať podujatie podobne ako gulášovú súťaž počas slávností vinobrania - nemusela by mať súťažný charakter, ostatné by však ostalo zachované, pričom jedným z družstiev by bolo družstvo mestské, a ja sa vôbec nebránim tomu, aby bolo zložené z primátora a jemu blízkych ľudí. Bol som prekvapený, že po minulom roku bol tento môj názor zamietnutý! Napriek tomu, keďže podujatie je súčasťou rozpočtu mesta a táto rozpočtová položka je pod kuratelou môjho oddelenia, som plne preberal organizáciu podujatia, bez ohľadu na to, ako sa to komu páči a čo bude komu rozprávať ...
b) Rovnako som na spomínanom stretnutí upozorňoval na (pripomínal som) pred časom (pred voľbami) prebehnutú internetovú diskusiu napádajúcu názov podujatia. Navrhoval som pomenovať akciu "fašiangová" zabíjačka, prípadne "vrábeľská" zabíjačka (mimochodom, ak to pohľadáte v návrhu rozpočtu, nájdete akciu pod mnou navrhovaným názvom, lebo ...). Nepredpokladal som, že by to malo spôsobiť nejaký problém. Primátor však argumentoval tým, že internetová diskusia zďaleka nereprezentuje názor väčšiny občanov, ako aj tým, že nebudeme populisticky ustupovať fiktívnemu tlaku verejnosti. A tak podujatie "predávam" ako primátorskú zabíjačku.
Z vašej diskusie mi vychádza, že aj toto sú informácie, ktorých sa domáhate, takže ... nech sa páči
  Odpovedať s citovaním
Starý 28-01-2011, 06:32   #7
Michal Demeš
Member

Lokalita: Vráble
Počiatočné

"internetová diskusia zďaleka nereprezentuje názor väčšiny občanov, ako aj tým, že nebudeme populisticky ustupovať fiktívnemu tlaku verejnosti"

Rad by som poprosil touto formou pana primatora o vysvetlenie tychto svojich slov a zaujatie osobneho postoja k danej problematike. Myslim ze zaujima nielen navrhovatela a vyssie diskutujucich ludi.
Starý 31-01-2011, 20:44   #8
Lieti
Junior Member

Počiatočné

Citát:
Primátor však argumentoval tým, že internetová diskusia zďaleka nereprezentuje názor väčšiny občanov, ako aj tým, že nebudeme populisticky ustupovať fiktívnemu tlaku verejnosti.
Výborne p. primátor, vďaka za vaše vrelé slova, spomeniem si na ne keď sa budete znova uchádzať aj o moj hlas.
A každopádne "vaše" akcie budem ignorovať, nemienim sa zúčastňovať populistického budovania kultu za peniaze všetkých občanov.
Lieti je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 07-02-2011, 13:48   #9
Giselle
Junior Member

Lightbulb

Myslím, že pán primátor bude mať takých múdrych poradcov, čo mu vysvetlia, že to nie je ustupovanie fiktívnemu tlaku verejnosti, ale len uznanie tradícií.
Internetovú diskusiu by som nepodceňovala, aj keď je teraz menej dynamická ako bola na "starom" fóre.
Zmena názvu akcie bude v prospech nielen akcie, ale aj v prospech primátora.
Giselle je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-02-2011, 21:40   #10
Pavel Uhrecký
Senior Member

Registrovaný od: Oct 2010
Počiatočné Popularita,populizmus,kult osobnosti = chorá moc...

Prajem pekný večer,
Určite som sa k tejto téme už v minulosti na "starom fóre" vyjadroval, možno sa ešte niektorí na to pamätáte,pod pseudonymom "občan znalý" a "občan neznalý"
Od vzniku samosprávy t.j. od roku 1990 až do roku 1998 žiadne podujatie organizované samosprávou nemalo vo svojom názve slovo "primátor".Vždy tam bolo "mesto".Všetko,čo je financované mestom ani iný názov nemôže mať. To nie je vec názoru,je to podstatné, principiálne a jedine logické. My sme daňový poplatníci, je to podujatie z našich daní nie z peňazí primátora. Pre v tomto prípade neobstojí žiadny iný argument.
Že je to v našom meste v súčasnosti tak, ako to je a popularita nášho pána primátora neuveriteľne stúpa za naše peniaze, je jeho šikovnosť a naša hlúposť,ktorú vie "šikovný" politik využiť v svoj prospech.A pokiaľ je pravda, že primátor na túto kritiku reaguje tým spôsobom, že my predstavujeme "kvapku"v mori jeho voličov a preto sa k tomu nebude vyjadrovať, je jasným dôkazom toho čo píšem.Okrem toho si dovolím upriamiť Vašu pozornosť na naše noviny"Naše Vráble".Čie sú to vlastne noviny za naše dane? Ako funguje redakčná rada a kto sú jej členovia? Už som o tom tiež písal v minulosti.Očakávam Vaše reakcie.
Ďakujem za pozornosť.
Pavel Uhrecký je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na

Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 07:59.

Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..