Diskusné fórum mesta Vráble  

Naspäť   Diskusné fórum mesta Vráble > Mesto > Interpelácie

Odpovedať
 
Práca s témou Zobrazenie tém
Starý 26-08-2011, 15:19   #1
Marian Libiak
Senior Member
 
Registrovaný od: Mar 2010
Príspevky: 152
Počiatočné Spoločenská kronika

Po upozornení viacerými občanmi mesta som sa pozrel do "Spoločenskej kroniky" na stránke mesta.
Podľa zverejnených údajov sa bohužiaľ mesto od mája nedočkalo žiadneho prírastku z radov novorodencov.
Na druhej strane, chvalabohu, podľa týchto údajov nikto neumrel.
No viem, že toto nie je pravda.
Prosím, keby sa niekto znovu začal zodpovedne venovať aj týmto oznamom. Pre mnohých ľudí sú zaujímavé...
Marian Libiak je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-11-2012, 13:11   #2
siska
Senior Member
 
Registrovaný od: Feb 2011
Príspevky: 143
Počiatočné

Dobrý deň, chcem sa spýtať je nefunkčná sekcia spoločenská kronika opustili nás, alebo ja zle postupujem.
Ďakujem za info
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 12-02-2013, 21:14   #3
siska
Senior Member
 
Registrovaný od: Feb 2011
Príspevky: 143
Thumbs down Spoločenská kronika opustili nás

Spoločenská kronika- opustili nás je neaktívna od 5.1.2013.
Aha zamestnanci Mestského úradu zomreli. Zomreli na prepracovanie, lebo pospolití ľud im dával veľké platy za málo práce.
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 13-02-2013, 13:22   #4
čokyna
Member
 
Registrovaný od: Apr 2011
Príspevky: 79
Počiatočné siska,

to robíte vedome, alebo ste sa len pomýlili? Lebo, ako ste sa pomýlili, ja, úradník Ing. Juraj Čokyna, vedúci oddelenia organizačného a správneho MsÚ, človek zodpovedný za napĺňanie rubriky "Spoločenská kronika" na webstránkach mesta Vráble, od Vás v mene svojom i kolegyne, ktorá ma aktualizáciu rubriky priamo na starosti, žiadam ospravedlnenie. Ak to robíte vedome, čitateľ sa to tak či tak práve dozvie - od toho momentu nech si o Vás urobí úsudok každý sám. Prečo takto?

Napísali ste: "Spoločenská kronika- opustili nás je neaktívna od 5.1.2013." KLAMSTVO, alebo omyl? Spoločenská kronika je totiž aktualizovaná podľa nám dostupných informácií, vždy, keď sa v tomto smere v meste niečo udeje - hneď, ako sa to udeje (uznávam, bolo tu pár "dovolenkových" výnimiek, tie sme ale na základe pripomienok pozorných občanov odstránili a odvtedy k nim nedochádza - to však nie je predmetom Vášho, a teda ani môjho, príspevku). Toto Vám dokážeme garantovať, chcem povedať, toto je stopercentná informácia, za ktorou si stojíme. V posledných dňoch (mesiaci, ktorý je na stránke, určite) je stránka seriózne aktualizovaná. Prečo však pochybujem, či vedome KLAMETE, alebo ste sa stali obeťou (vlastného) omylu? Podstránky "Opustili nás" totiž štandardne pozostávajú z dvoch modulov:
- prvý modul vás odkazuje na Virtuálne cintoríny a bol na žiadosti niektorých tunajších prispievateľov založený (ach, jaj) 5.1.2013 (to je ten dátum, ktorý vidíte pod ním vpravo), a odvtedy nebol aktualizovaný. Nie je totiž dôvod, link sa odvtedy nezmenil ...
- druhý modul je štatistickou zbernicou informácií o zomrelých v aktuálnom mesiaci - roku. Ten je založený vždy na začiatku kalendárneho roka a (ako som popísal vyššie) aktualizovaný vždy, keď do zoznamu pribudne ďalšie meno. Naposledy boli zahlásiť zomrelého dnes, oznam je aktualizovaný dnes (svieti pri ňom -pod ním vpravo - dnešný dátum). Všetci, ktorí boli na zoznam pripísaní skôr, tam boli pripísaní v aktuálnych termínoch (opakovanie je matka múdrosti).
Ak sa stane, že na podstránke máme aktuálny oznam, tak sa správa ako modul nula - je teda navrchu, nad modulom jedna (nad dlhodobo nemennou informáciou z 5.1.2013). Stáva sa to od termínu zahlásenia úmrtia, až po termín pohrebu (potom sa oznam stráca a zomrelý ostáva zapísaný len v module tri). Ak taký prípad nastane, Aktuálny oznam uverejňujeme hneď, ako sa o ňom dozvieme - dnes pri ňom svieti dátum 13.2.2013.

Uznávam, že ste svoj oznam písali včera (12.2.2013) večer, napriek tomu ste si však museli všimnúť, že pri druhom zavesenom ozname (štatistickej zbernici) - teda pod týmto oznamom - svietil februárový dátum! Domnievam sa, že ak došlo k omylu, tak preto, lebo ste si spojili dátum uverejnený pod modulom 1 (stabilný), čiže nad modulom 2, teda 5.1.2013, na základe čoho ste si domysleli, že zoznam zomrelých nebol aktualizovaný od tohoto termínu. NIE JE TO VŠAK PRAVDA! Zoznam býva aktualizovaný pravidelne.

Ako som písal na úvod, ak ste sa pomýlili, čakám ospravedlnenie. Ak ste svoj príspevok písali vedome (klamali ste), obraz o Vás nech si spraví každý sám ...

Toľko k prvej časti Vášho príspevku, (ako-tak) vecnej, na ktorú teda odpovedám ako úradník platený aj z Vašich daní.

----------------------------------------

Teraz sa mi ešte dovoľte vyjadriť k druhej časti Vášho obsiahleho, možno alkoholom, možno len žlčou (lebo inak nechápem) písaného príspevku. K nemu sa vyjadrím ako obyčajný človek Juro Čokyna, ktorý býva v tomto meste, má ho rád, má tu zopár kamarátov a ľudí, ktorých si váži, pričom sa ale denno-denne musí stretávať aj s tými, ktorí od narodenia sa do tohto sveta sú skúškou trpezlivosti pre svoje okolie.

Napísali ste: "Aha zamestnanci Mestského úradu zomreli ..."

Nuž, (na chcel tomto mieste som chcel napísať oslovenie "priateľu", ale to sa k Vám vo vzťahu k tónu napísaného nehodí - možno by sa hodilo "sviňa" alebo "chrapúň", ale takto sa správať nechcem, tieto slová teda nepoužijem, nech mi poslúžia len ako synonymum pre: ) milý siska, zle ste ma trafili: môjmu najlepšiemu kámošovi práve zomrel blízky človek a, aj keď smrť patrí k životu a stretávame sa s ňou v podstate denno-denne, v takej chvíli, keď si doslova fyzicky uvedomíte jej blízkosť, ju vnímate inak, ako keď odosobnene vidíte v televízii deti v Somálsku, ktorých bezduché telá obžierajú muchy, či telá pakistanských teroristov zavraždených bezpilotnými americkými lietadlami na predmestí v Jemene. V tom prípade Vás slová, ktoré ste použili, URAZIA. Ako človek sa cítim urazený. A vtedy idú žarty bokom, milý siska (ako synonymum pre veďvyužviete čo). Ak ste naozaj ten, komu sa sťahuje kožka na hlave, nemusíte sa ospravedlňovať. Chápem ...

Naposledy upravil čokyna : 13-02-2013 o 13:26.
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 15:54   #5
siska
Senior Member
 
Registrovaný od: Feb 2011
Príspevky: 143
Počiatočné

Pán Čokyna Vaše invektívy si Vás vyprosujem! Ste úrádníček, taký istý akých je na tomto svete tisíce, a pokiaľ sa nemýlim sú platený z daní pracujúcich.
Že som si dovolil poukázať na niečo,čo naozaj nefungovalo, asi som Vám stúpil na otlak.
A k pitiu alkoholických nápojov a podobných útokov voči mne si vopred uvážte, nakoľko ja nie som konzument alkoholických nápojov, totiž som abstinent.
Pozrite si príspevky, ktoré som si sem dovolil napísať, obsahujú aj kritiku,aj pochvalu.
Okrem p.Uhreckého, ktorí si dovolí pod vlastným menom napísať bohapustú pravdu na toto dianie vo Vrábľoch, väčšina píšeme pod nickom, ale nie sme AROGANTNÝ!
siska je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 16:57   #6
jozeF
Member
 
Registrovaný od: Sep 2011
Príspevky: 97
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal siska Zobraz príspevok
Aha zamestnanci Mestského úradu zomreli. Zomreli na prepracovanie, lebo pospolití ľud im dával veľké platy za málo práce.
Siska na inom fore by toto bolo zmazane spravcom a zaroven by ste bol upozorneny na slusne spravanie, pokial nepomoze tak ban.

Citát:
Pôvodne zaslal čokyna Zobraz príspevok
úradník Ing. Juraj Čokyna, vedúci oddelenia organizačného a správneho MsÚ
p. Cokyna ako veducemu oddelenia sa vam urcite stava ze vas niekto "naserie" to aj vtedy zvyknete takto uletiet? Aj tak vam dakujem ako jednemu z mala zamestnancov msu za komunikaciu na fore.

@Spravca: vysvetli niekto ako sa da ma tomto fore zaregistrovat novy uzivatel?
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 17:09   #7
čokyna
Member
 
Registrovaný od: Apr 2011
Príspevky: 79
Počiatočné siska

Vy nie ste arogantný? Čo, nečítate, čo napíšete?! Haha, Vy, že nie ste arogantný? Ale poďme poporiadku ...

Opäť rozdelím svoju odpoveď do dvoch rovín a v tejto prvej na Vás budem reagovať ako úradník.

"siska", v prvom rade, pokiaľ som odpovedal na Váš (ako-tak) vecný podnet, odpovedal som ako úradník a odpovedal som k veci a bez invektív. Snažil som sa veci vysvetliť a jediné, čo som si dovolil, bolo opýtať sa Vás, či ste vedome klamali, alebo ste sa pomýlili. Vysvetlil som, ako mohlo dôjsť k omylu, ktorý by som vedel pochopiť, ale ktorý - ak k nemu došlo - by ste si mali uznať a (vzhľadom na charakter Vášho príspevku) ospravedlniť sa zaň.

Nuž, odpovedali ste, neospravedlnili ste sa. Opäť sa Vás pýtam: niečo ste nepochopili (dúfam v to, keďže ste sa neospravedlnili, a týmto Vám ešte stále dávam šancu), alebo ste jednoducho vedome klamali? Vysvetlite to všetkým tým, ktorí toto fórum čítajú, aj keď v ňom nie sú zaregistrovaní, a v ktorých Vy, registrovaní prispievatelia, vytvárate názor verejnej mienky. Povedzte to jasne - jedno, alebo druhé.

Nevidím dôvod, prečo by tu niekto mal klamať (teda, ak k tomu z Vašej strany došlo - všimnite si, že Vám to nepodsúvam) o našej práci a ja by som ju nemal obhajovať a obhájiť (pri všetkej slušnosti). Mimochodom, opäť vo svojom príspevku konštatujete .. "som si dovolil poukázať na niečo, čo naozaj nefungovalo, asi som Vám stúpil na otlak" - ale veď toto všetko som Vám dopodrobna vysvetľoval! Aký otlak? Sme tu na to, aby sme, ak ich robíme, napravovali svoje chyby a snažili sa ich do budúcna vyvarovať, s poďakovaním tým, ktorí nás na ne (slušným spôsobom) upozornili. Tento level sme už ale prekonali, vysvetlil som to! Hm, začínam sa opakovať ... Tu končí moja odpoveď ako úradníka (opäť ju od ostatného oddeľujem čiarou).

----------------
Toto je druhá časť mojej odpovede, kde na Vás reagujem ako človek na človeka (aby to bolo celkom jasné, teraz nehovorím ako úradník).

Milý nearogantný (haha) siska, aj v predchádzajúcej reakcii na Váš nearogantný príspevok, v ktorom ste (nielen) o mne povedali, že som zomrel, som si dal záležať, aby som oddelil svoju reakciu ako úradníka od mojej reakcie ako obyčajného človeka. Ak ste si už toto nevšimli, je mi Vás skutočne veľmi ľúto. Ak ste si to ale všimli, čomu skutočne verím (o Vašej inteligencii, napriek hrúbkam v gramatike, nepochybujem - chyby sa v rýchlosti stanú), tak máte ďalší problém: spájate hrušky s jablkami, keď jedným dychom hovoríte o invektívach a úradníčkovi ... Chápem, ako Vám vyhovuje, tak sa správate. Vytrhávate veci z kontextu a účelovo ich zneužívate. Asi naozaj nemá význam s Vami ďalej komunikovať, ale dobre, napíšete Vy, odpíšem ja. Som zvedavý, kto to dlhšie vydrží. Len si Vás dovolím upozorniť, že v kontexte Jura Čokynu ako človeka si môžete vyprosovať čo len chcete, dobre sa na Vás zabávam.

Mimochodom, vo svojej reakcii na Váš príspevok (bez toho, aby som si niečo - haha - uvážil = čo, urazil som anonyma?), som Vás nijako neoznačil za požívateľa alkoholu. Ja som totiž napísal "buď - alebo" v podobe "možno alkoholom, možno len žlčou (lebo inak nechápem)". Ale to by ste museli nielen písať, ale (seba aj iných aj) čítať (čo zjavne nerobíte).

Aj Vaše konštatovanie, že som "platený z daní pracujúcich" mi niečo pripomína ...

Na záver (a teraz v podstate môžem hovoriť aj ako úradník, aj ako človek), "siska", nemám s Vami (to skôr Vy so mnou) žiadny problém. Vaše diskusné príspevky sa v našich diskusných fórach objavujú dlhé roky, pamätám si ich aj z predchádzajúceho fóra a, aj keď som s nimi vždy nesúhlasil, vážil som si človeka s názorom. Niekde sa musela stať chyba, pretože na spomínaných starších fórach bolo práve mne vyčítané, že moje príspevky sú arogantné (neoddeľoval som reakcie pracovné od osobných, čo bola vážna chyba), nie Vám. Tentoraz ste však vážne prestrelili (veď si to prečítajte!).

Na môj dnešný príspevok, ako človeka, nemusíte reagovať (nemusíte sa báť, nenapíšem, že "siska" zomrel - aj keď pri anonymovi to až tak nebolí). Skúsme nejako uzatvoriť tú prvú časť našej debaty: klamstvo, alebo omyl?
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 17:30   #8
čokyna
Member
 
Registrovaný od: Apr 2011
Príspevky: 79
Počiatočné jozeF

Marián Libiak, dobrovoľný správca fóra, to asi vysvetlí lepšie, som si však istý, že momentálne je v neľahkej osobnej situácii, takže to môže chvíľu trvať (ja Vás vlastne len nekompetentne žiadam o trocha trpezlivosti).

Podľa toho, čo k danej téme povedal mne, musel vypnúť "capthu" (tak sa tuším volá tá fráza, potrebná na registráciu), pretože aj keď pôvodne fungovala ako nástroj proti spamu, dnes ju už spameri vedia obísť a fórum nimi bolo neustále napádané (správca čistil stovky spamov). Radil sa, ako z tejto situácie von, jediné, k čomu sa dostal, bola rada vypnúť "capthu", čím sa ale znemožnila registrácia.

Keď som ja potreboval pridať na fórum kolegyňu, musel som Mariánovi Libiakovi zavolať, on na nevyhnutný čas sprístupnil registračnú frázu, prebehla registrácia, hneď som sa s ním kontaktoval, aby to opäť vypol, čo on urobil a zároveň vymazal medzitým nabehnuté spamy. Možno je aj jednoduchší spôsob - ak naň Marián prišiel (vydržte), isto Vám dá vedieť.

Zároveň dúfam, že chápete, že nejde od odanonymizovanie fóra, len o boj proti nežiadúcim (často napríklad porno propagujúcim) spamom a spamerom.
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 14-02-2013, 18:55   #9
jozeF
Member
 
Registrovaný od: Sep 2011
Príspevky: 97
Počiatočné

Citát:
Pôvodne zaslal čokyna Zobraz príspevok
Marián Libiak, dobrovoľný správca fóra, to asi vysvetlí lepšie, som si však istý, že momentálne je v neľahkej osobnej situácii, takže to môže chvíľu trvať (ja Vás vlastne len nekompetentne žiadam o trocha trpezlivosti).
Dakujem za vysvetlenie. Tak pockame na p.Libiaka. Chcel som len poukazat na to ze na forach vacsinou spolupracuje viacej adminov a ked sa nieto neudrzi na uzde tak ho admin najskor upozorni a potom dostane tzv. ban - zakaz pristupu. Da sa obist novou registraciou ale aspon si uzivatel bude davat vacsi pozor.
Cela tato tema tu nemusela vobec takto gradovat. Osobne nemam dojem ze zamestnanci msu spia a mozno to ani nebol utok voci vam p.Cokyna, len ste to ako veduci oddelenia zobral osobne. Ked uz sme ale u zamestnancov niektory naozaj robia len to co musia. Uvediem priklad. Bolo tu uz viac krat spomenute ze v archive vin sa nerobia ziadne akcie. Je taky problem dat obcas nejaku inzerciu do novin a rozhlasu aby o tejto moznosti dozvedeli aj obcania mesta co napr. nemaju internet. Mozno ani nevedia ze tento objekt je uz majetkom mesta. Ja viem niekto bude mat viacej prace okolo toho tak preco by to robil? Dufam ze som niekoho neurazil lebo naozaj neviem kto ma toto na starosti a mozno len takto nerozmyslal. Pan Cokyna musite uznat ze keby ste aj vy robilli len to co musite tak tu napr. nemame rockshow znamu po celom slovensku. Ja dufam ze slusnou diskusiou tu dokazeme vytvorit naozaj dobre fungujuce mesto pre vsetkych.
jozeF je offline   Odpovedať s citovaním
Starý 15-02-2013, 16:45   #10
čokyna
Member
 
Registrovaný od: Apr 2011
Príspevky: 79
Počiatočné jozeF,

zopakujem, že som vedúci oddelenia MsÚ, ktoré má priamo na starosti napĺňanie a aktualizáciu rubriky "Spoločenská kronika" na webstránkach mesta. "siska" vo svojom príspevku napísal, že táto rubrika nebola aktualizovaná od 5.1.2013, čo však nie je pravda. Klamal, alebo sa pomýlil? Ako inak som mal zobrať jeho príspevok (už som to tu písal, že - možno si to ani neuvedomujete, ale vy, zopár registrovaných prispievateľov - vytvárate dojem verejnej mienky aj pre to množstvo nezaregistrovaných konzumentov) ako (v tomto prípade z hľadiska profesionálneho) osobne? Kto iný mal reagovať, ak nie ja? Ani na chvíľu nezaváham, ak poviem, že odpoveď si zaslúži každý príspevok - takú odpoveď, aký je príspevok, na ktorý reaguje. Všetko, samozrejme, v pracovnej (čo najmenej emotívnej) rovine. Opäť sa zopakujem, keď som "siske" odpovedal ako úradník, skutočne som sa snažil pridŕžať sa tohto (môjho) pravidla.

V inej rovine som uvedený príspevok zobral ako človek. A to mi verte, že nielen ja, ale množstvo mojich kolegov, ktorí podľa "siska" ... "zomreli" (toto fakt napíše ten, na koho sa hodí iba nadávka pomenúvajúca hovädzí dobytok). V tomto prípade má "siska" šťastie, že sa skrýva za svoj nick, lebo som si istý, že nik by ho nevláčil po súdoch - mnohí by (sme) túto situáciu riešili najradšej fyzicky (nevyhrážam sa, konštatujem - aj tak už najhoršia vlna rozhorčenia - našťastie - opadla) ... Ak sa "siska" porovnáva s prispievateľom Pavlom Uhreckým, treba spomenúť, že porovnáva neporovnateľné. Palo je legitímny občan nehanbiaci sa za svoje názory, verejne ich prezentujúci. Sranda, ale ak píšete pod svojím menom (alebo pod ničneskrývajúcim nickom ako pán Mičech), píšete kultivovanejšie (nuž, musíte si stáť za slovom, čo anonymus nemusí). Preto je (nielen) v mojich očiach, napriek snahe o objektivitu a vlastnému názoru na veci, (aj) siska o niekoľko levelov pod úrovňou týchto prispievateľov (čo ale neznamená, že si ho ako prispievateľa nevážim - teda, pokiaľ veci neprepáli).

jozef, keď hovoríte o zamestnancoch, ktorí "robia len to, čo musia" (a za čo všetci ostatní vlastne berieme plat, haha?), bolo by dobre konkretizovať. Čo sa ale týka Vašich námietok smerom k Archívu vín, tie sú konkrétne dosť - len ... nemal by som na ne odpovedať ja (sorry). Ale, po prvé, viem, že kolegu na oddelení podnikateľských činností a správy majetku mesta to trápi, viem, že to trápi aj poslancov a, pokiaľ si dobre pamätám, kolega na ostatnom zasadnutí zastupiteľstva hovoril niečo o tom, že na uvedenej problematike pracuje, tuším donesie informácie na ďalšie zasadnutie, dokonca sa znovuoživovala pracovná skupina, ktorá sa smerovaním využitia Archívu zaoberala hneď po jeho zakúpení. Ale, ako som spomínal, toto nie je moja téma ...

Ešte k Vašej poznámke "Dufam ze som niekoho neurazil" - a to sa teraz vďaka jednej hlúpej poznámke a s tým súvisiacej nervóznej diskusii máme všetci báť sem čokoľvek napísať?! Takto to hádam nemôžete brať! Veci sú na to, aby sa vysvetľovali! Toto som nikdy nespochybňoval (veď na to sme zriaďovali toto fórum)! Len vždy prosím, v čo najviac konkrétnej a čo najviac vecnej rovine. Lebo inak .. "aký požičaj, taký vráť" ...

Naposledy upravil čokyna : 15-02-2013 o 16:49. Dôvod: oprava gramatickej chyby
čokyna je offline   Odpovedať s citovaním
Odpovedať

Práca s témou
Zobrazenie tém

Pravidlá prispievania
Nemôžeš založiť nové vlákno
Nemôžeš odpovedať
Nemôžeš pridať prílohu
Nemôžeš upravovať tvoje odpovede

BB code is zapnutý
Smajlícizapnutý
[IMG] kód je zapnutý
HTML kód je vypnutý
Prejdi na


Všetky časové údaje sú vo "svetovom čase" +2 hodiny. Teraz je 03:42.


Fórum používa : vBulletin Version 3.7.2
Copyright ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Copyright © 2008-2010 Agroinštitút Nitra š.p..